Ulan İstanbul Artık İnternet’ten İzlenecek!

Pazartesi akşamları Kanal D’de yayınlanan Ulan İstanbul, dijital yayıncılığına geçiş yapıyor!

Geçtiğimiz haftalarda yayından kaldırılacağı yönünde haberleri çıkan Ulan İstanbul dizisi ekranlara veda ediyor. Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Uğur Polat ve Salih Bademci gibi isimlerin yer aldığı dizi, bundan sonra internette yayınlanacak.

“Nevizadeler” olarak fenomen haline gelen, senaryosunu Uğraş Güneş’in yazdığı dizi, 45 dakikalık bölümlerle yayınlanmaya başlayacak. Özellikle birçok yabancı diziyi internetten takip eden izleyicilerin olduğu düşünülerek Ulan İstanbul hem büyük bir riske giriyor hem de bir ilki başarıyor.

Ulan İstanbul, Kanal D’nin resmi web sitesinden yayınlanmaya devam edecek. Ama dizinin izleyicilerinin bilmesi gereken bir şey var ki o da dizi izleme ücretinin olması. 2 Lira karşılığında izleyebileceğiniz dizinin internet yayını, 34. Bölümü ile televizyondaki günü ve saatinde internette yayınlanmaya başlayacak.

Ulan İstanbul, son dönemde Paramparça dizisiyle aynı gün ve saatte yayınlanmasından dolayı reytinglerde düşüş yaşamaya başlamıştı. Bu yüzden dizinin izleyici kitlesi azalmışken, bu internet yayınını gereksiz bulan izleyiciler olabilir. Ama şöyle de bir şey var ki dizinin internet izleyicisi, televizyon izleyicisi oranından oldukça yüksek. (5 Milyon’a yakın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.