Uğur Yücel’in Son Filmi “Soğuk” (Eleştiri)

Uğur Yücel’in yeni filmi Soğuk, 21 Mart’ta vizyona girdi. Bu filmde Uğur Yücel’in daha önce birlikte rol aldıkları Canım Ailem dizisinden Ezgi Mola ve Şebnem Bozoklu’nun yanı sıra Ahmet Rıfat Şungar, Rıza Sönmez ve Atılay  Uluışık yer alıyor. Tam bir kış filmi olan Soğuk, Karsta demir yolunda çalışan Balabey’in başından geçenleri anlatıyor.

Uğur Yücel filmi hem yazdı hem de yönetti. Film, gece kulübünde çalışan 3 rus kardeşin ve bu kardeşlerden birine aşık olan Balabey üzerinden ilerliyor. Ama film maalesef eksik unsurlarıyla istenileni veremiyor. Anadolu da ki hayat kadınlarına değinilmek isteniyor ama başaramıyor.

Klasik bir konu olarak; Irina kardeşleriyle birlikte hayat kadınlığı yapar. Tek  amacı bir an önce para biriktirip ülkesine geri dönmektir. Kurulan cümleler az, sessiz sakin seviyede ilerleyen bir film. Yani tam anlamıyla kasvetli bir film. İlk oyunculuk deneyimi olan Cenk Medet Alibeyoğlu ise filmde kendini izlettiren tek kişi denilebilir. İlk kez aşkı yaşayan bir adam bu kadar güzel canlandırılabilirdi.

Soğuk, az bütçeyle çekilmiş klasik bir Türk filmi denilebilir. Hele bir de vizyondaki diğer filmler düşünüldüğünde hiç şansı yok gibi. Ama tanınmış oyuncular için ve Uğur Yücel’in emeği için kendini izlettirmeyi belki başarabilir.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.