Ufak Tefek Cinayetler Merve – Aslıhan Gürbüz Kimdir?

16 şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de doğan  Aslıhan Gürbüz’ün 5 yaşındayken babasının işi nedeniyle İstanbul’dan Bursa’ya taşınmasıyla hayatı bir anlamda değişmeye başlamıştı. Bursa İnegöl’de meslek lisesi eğitimini bitirdikten sonra Konya Selçuk üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olan Aslıhan Gürbüz, son dönemde Ufak Tefek Cinayetler ile TV ekranlarında.

Güzel oyuncu 2009 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Bir Bulut Olsam” dizisi ile ilk dizi deneyimini yaşamıştı. Yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği  başrollerini Engin Altan Düzyatan, Melisa Sözen, Engin Akyürek ve dizinin senaristliğini de yapan Meral Okay ile birlikte oynayan Aslıhan Gürbüz Asiye’ karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştı. Daha sonra ATV ekranlarında 2010-2012  yılları arasında yayınlanan sit-com tarzı ‘Yahşi Cazibe’ adlı dizide Azeri ‘Cazibe’ karakteriyle seyirciyi güldürmeyi başarmıştı. Senaristliğini Gani Müjde’nin yaptığı dizide Aslıhan Gürbüz’e başrollerde Hakan Yılmaz eşlik etmekteydi.

   Temmuz 2011 yılında meslektaşı Kerem Kupacı ile hayatlarını birleştiren Aslıhan Gürbüz Gani Müjde ve eşi Belma Canciğer ile tekne tatili yaparken tekne kaptanı olan Gani Müjde’ye nikahlarını kıydırmışlardı. Ancak 2014 yılında sürekli tartıştıkları gerekçesiyle boşanmışlardır. 2 yıl dizi sektörüne ara verdikten sonra 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan ‘Zeytin Tepesi’ adlı dizide başrol oyuncusu olarak yine kendisini görmüştük.

    Dizilerin yanı sıra filmleriyle de tanıdığımız oyuncunun Büyük Buluşma(2004), Gonca karanfil(2008), Kanal-İ-Zasyon(2009), Labirent(2011) adlı yapımları da bulunmaktadır.

Ufak Tefek Cinayetlerin Kraliçesi!

24 Ekimde yayınlanmaya başlanan ‘Ufak Tefek Cinayetler’adlı dizide  başrollerini Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Tülin Özer ile paylaşan Aslıhan Gürbüz’den son derece başarılı bir oyunculuk daha izliyoruz. Canlandırdığı ‘Merve’ karakteriyle kendisi hem sevdiren hem en çok nefret ettiren yapısıyla dizinin olmazsa olmazı konumunda. Her Salı izleyicisiyle buluşan dizi büyük beğeniyle izleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.