Twitter’da #Eurovision Anılıyor

Avrupa Yayın Birliği’ne üye olan ülkelerin düzenlemiş olduğu Eurovision için Twitter’de geçmiş yıllardaki anılar paylaşılıyor. 1975 yılında Semiha Yankı ile katılmaya başladığımız Eurovision yarışmasında inişli çıkışlı olarak çeşitli yıllarda başarılar gösterdik.

1997 yılında düzenlenen yarışmada Şebnem Paker‘in Dinle isimli şarkısı ile 3. olurken 2003 yılında Sertab Erener, “Everyway That I Can” isimli şarkısı ile ülkemize birinciliği getirmişti. Bu ilk ve son birinciliğimiz olurken 2004 yılında ülkemizde düzenlenen yarışmada Athena – For Real ile 4. olmuştuk. 

2007 yılında Kenan Doğulu – Shake It Up Şekerim ile dördüncü, 2008‘de Mor ve Ötesi – Deli ile yedinci, 2009‘da Hadise’nin Düm Tek Tek şarkısı ile dördüncü olmuştuk. Ve çok umutlu olduğumuz Manga’nın “We Could Be the Same” şarkısı ile 2010 yılında 2. olduk. 2011 yılında Yüksek Sadakat ile finallere çıkamazken 2012‘de ise Can Bonomo’nun Love Me Back şarkısı ile 7. olduk.

2013 yılında yapılan değişiklikler ve politik oylamalar sebebi ile TRT’nin kararıyla yarışmadan çekildik. Bu tarihten itibaren hiçbir yarışmaya katılmadık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.