Twitter Analizleri Herkes İçin Hizmette!

Twitter kullananlar, tweetler’inin retweet ve favori sayılarına göre ne kadar ilgi gördüklerini ölçebiliyorlar. Ama peki RT ve favori almadan sadece görüntülenen tweetler’in ne kadar popüler olduğunu öğrenmek ister miydiniz?

Twitter, tweetlerin analizini yapan Tweet Analytics’i hizmete sundu. Bu organik tweet’lerin analizini yapan Twitter Analytics, yalnızca reklamverenler için değil diğer kullanıcılar için de açık.

https://ads.twitter.com/ adresinden, tweet’leri herkese açık olan kişiler, Tweet Analytics ile tweet’lerinin ne kadar görüntülendiğini görebilecekler. Daha önce Twitter bu özelliği sadece reklamverenler için hizmete açmıştı. Artık herkes kullanabilecek.

Tweet Analytics ile tweet’lerin gerçek zamanlı performansını görebiliyor, etkileşim ve retweet sayıları karşılaştırılabiliyor. Tweet Analytics, ayrıca link tıklamaları, detay genişletmelerini, medya tıklamalarını, profil tıklamalarını, retweet, favori ve cevapları gibi daha birçok analizi gözler önüne seriyor. 28 gün içindeki performansın da grafiğini görebiliyorsunuz.

Özellikle markalar, Twitter üzerinden en çok neyin etkileşim aldıklarını ve hangi zaman aralıklarında görüntülenme sayısı artıyor , bunları öğrenebiliyorlar. Böylelikle daha iyi sonuçlar alabiliyorlar. Ayrıca normal kullanıcılar da Tweet Analytics ile takipçilerinin en çok hangi tweetlerine ilgi gösterdiklerini görebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.