Tweet’lerinizi Kaç Kişi Okumuş Öğrenin!

Twitter’ın bir parçası olan @ ve # sembolleri twitter’dan kalkacak haberleri çıkmışken bunlara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer de paylaşılan Tweet’lerin kaç kişinin görüntülendiğini artık görebilecek olmamız.

Twitter, yenilikte sınır tanımıyor. Tweet’lerin görüntülenme sayısının görülmesi ne anlama geliyor?

Bu retweet ve favori sisteminden tamamen ayrı bir şey. Tweet’iniz retweet ve favori sayısından daha çok okunmuş olabilir. Paylaştığınız tweet’i okuyup retweet’lemeyen veya favori listesine eklemeyenler de var.

Siz de tweet’inizin kaç kişi tarafından görüntülendiğini merak edenlerdenseniz bu özellik tam size göre. Gerçek zamanlı olarak tweet’inizi okuyanların sayısını görebileceksiniz. Bu özellik, fark edilmeyen ve gözden kaçabilen tweet’lerinizi yeniden paylaşmanıza olanak sağlayabilir.

Bu özellik iyi bir şeye vesile olurken tam tersi bir etki de yaratabilir. Oldukça fazla takipçisi olan bir kişi Tweet’inin görüntülenme sayısının düşük olduğunu görünce belki de tweet atmaktan vazgeçecek. Merak ettiğim bir şey var ki oda tweetleri okuyun yada okumayın her şekilde zaten timeline’da göründüğü bir gerçek var. Bu özellik tweet’in üzerine tıklamak anlamına geliyorsa pek de tutacak bir özelliğe benzemiyor. Bu özelliğin ne zaman geleceği henüz belli değil. Kesin bir tarih yokken belki de kişilerin tepkilerine göre geri bile çekilebilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.