Türkiye’de Kar Tatili İçin 5 Mükemmel Adres

Türkiye’de kar tatili nerede yapılır? işte sorunuzun yanıtı… 4 mevsimi de yaşatan ülkede kar tatili nerede olmalı?

Türkiye’de kar tatili nerede yapılır sorunuzun yanıtını veriyoruz. Öncelikle kar tatili sizin için kayak yapmak mı yoksa beyaz manzaralar arasında şömine, dağ evi mi? Bunların hepsinin yer aldığı örneklerin dışında, sadece manzarası ile gündemde olan yerler de var. Tamamen dilediğiniz gibi bir tatil için seçiminizi yapabilirsiniz.

  • Uludağ

Türkiye’de kış dendiğinde akla Bursa Uludağ gelir. Kayağın merkezlerinden olan Uludağ, aynı zamanda büyükşehirlere olan yakınlığından dolayı da tercih edilir. Günübirlik turlar ile Bursa – İstanbul – Kocaeli üzerinden de günlük olarak çok sayıda turist gelmektedir. Eğlence olarak ilk akla gelen dağlardan birdir. Çok sayıda ziyaretçisi vardır. Övülen kayak pistlerinin yanı sıra; sıcak şarap, sucuk ekmek restoran ve otel kalitesi açısından da çok sayıda ziyaretçi toplar. Aynı zamanda dağ evi, şömine gibi tatil anlayışına da son derece uygundur.

  • Kartepe

Kış tatillerinde akla gelen yerlerden biridir. Kış için kayak tatili önerisi kapsamında mutlaka Kartepe de olacak. Daha sakin ve huzurlu bir tatil için tercih edebilirsiniz. En yakın kayak merkezlerinden biri olduğundan, istanbul’dan çok fazla turist gelmektedir. Şehhre yakın olması aynı zamanda çok fazla turistin olmasında etkendir. Günübirlik kayak yapmaya gidecek olan pek çok kişi olabilir. Keyifli ve eğlenceli zaman geçirmek açısından pist ve çevredeki otellerin kaliteli olduğunu söylemek mümkün. Ulaşım açısından bakıldığında TEM oto yolundan çıkış yapıldığında Katepe’ye İstanbul’dan ulaşım sadece 1.5 saat olacaktır. İstanbul ve İzmit’ten hareket eden otobüs ya da turlar ile gelmek de mümkün.

  • Kartalkaya

Kış tatili için öneri kapsamında mutlaka Kartalkaya da olacaktır. Bolu’ya bağlı bir diğer cennet köşe olarak bilir. Aynı zamanda kayak için de son derece uygundur. Uzun pistleri ile bilinen bu alanda kay severler çok keyifli zaman geçirme imkanı bulur. En çok ziyaretçi Ankara ve İstanbul’dan gelmektedir. Kartalkaya kısa süreli olarak ziyaretçiler için de uygundur. Şehirlere olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı söz konusu olduğunda, direkt olarak akla gelmektedir. Fotoğraf çekmeyi sevenler burada eşsiz manzaralar görecektir. Çam ormanları ie çevrili olan bu alanda kar manzaraları son derece doyurucu görsellere ulaşmanızı sağlayacaktır. Günlük turların yakın şehirlerden düzenllendiğini de söyleyebiliriz.

  • Kapadokya

Her mevsim ayrı güzel olan Kapadokya, sizin kar tatiliniz için mutlaka seçenekler arasında yer almalıdır. Ürgüp – Göreme taraflarını gezerken mutlaka  gitmeniz gereken yerlerden biridir. En ünlü yer altı şehirlerinden biri olan Derinkuyu, mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında. Aynı zamanda tarihsel anlamda da sizleri doyuracak bir yer. Kış için eşsiz bir tatil istiyorum diyenleri direkt olarak Kapadokyayı tercih edebilir. Gezmesi keyifli olacak bu yerde, eski yapılara ilginiz varsa mutlaka gitmeniz gerekiyor diyebiliriz.

  • Ayder Yaylası

Yaylaların kış manzarası hiçbir yerde yok. Karadeniz’in uçsuz bucaksız yaylaları için kış tatili dendiğinde akla gelen yerler arasında olan Ayder yaylası son derece keyif verici bir tatil için öneriliyor. Çevresinde yer alan kaplıcaları sayesinde aynı zamanda kışın ortasında size eşsiz bir sıcak da sunuyor. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, siz de eşsiz bir sıcak, güzel bir yayla deneyimi için tercih edebilirsiniz. Türkiye’de kış tatili için ilk 5 örnek verilmiştir. Keyif alacağınız kış tatili kriterine göre hareket ederek seçim yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.