Türkiye ile Suriye Savaşacak mı?

Herhalde gündemde en çok merak edilen sorudur bu. Türkiye, Suriye’ye savaş açacak mı?

Biz de hem olayı özetlemek hem de okurlarımızın yorumlarını almak için böyle bir konu açtık.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa – Akçakale‘ye Suriye’den gelen bir top mermisi düşmüş, maddi hasar meydana gelmişti. Bugün yine bir top mermisi Akçakale’ye düştü ve ne yazık ki 5 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu olay ülkemiz yöneticilerini harekete geçirdi.

Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu BM Genel Sekreteri Ban ki Mun ile bir görüşme gerçekleştirdi. Davutoğlu ayrıca  BM-Arap Birliği Özel Temsilcisi El Ahdar el İbrahimi ile bir görüşme daha yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise planlarını iptal ederek Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ’ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile bir toplantı düzenliyor.

Nato‘dan da bir açıklama geldi: Konu artık gündemimizde!

Gelelim Türkiye ile Suriye Savaşacak mı? konusunda yorumlara;

Twitter’dan aldığımız yorumlar şöyle;

Metin Uca ‏@MetinUca Suriye’yi gercekten kurtarmak, ABD başkanlık secimi oncesi ait olmadıgımız bir savaşa abd adina tum kiskirtmalara ragmen katılmamak olmalı!
Osman PAMUKOĞLU  @OPAMUKOGLU Savaş, tamamen, daha yaşamlarının baharında iken gençlerin sırtına vurulan ölümcül bir yüktür
Ahmet Ümit  @baskomsernevzat Bizi savaşa sokmak için provakasyonlar peşpeşe geliyor. Sakın ha,savaş artan sorunlarımızı çoğaltmaktan başka işe yaramaz. Savaşa hayır..!
Siz de alt kısımdaki yorum bölümünden yorumunuzu belirtirseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.