Türk Lirası Simgesi Başbakan Erdoğan Tarafından Tanıtılıyor

Geçen haftaki ertelemeden sonra yarın(01.03.2012) Başbakan R.Tayyip Erdoğan tarafından TL simgesi basın mensuplarına tanıtılacak.

 

Geçen haftaki haberimiz;

Geçtiğimiz aylarda Türk Lirası’nın da diğer popüler para birimleri gibi (Dolar,Euro,Yen,Sterlin) bir simgeye sahip olmasını ve bu şekilde tüm dünyaya adının duyurulabileceğini, itibarının yükselebileceğini düşünen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bir yarışma düzenlemişti.

Dün(21.02.2012) MB tarafından yapılan duyuruda bugün (22.02.2012) saat 15.30 da açıklanacağı ilan edilmişti ancak bugün merkez bankasından yapılan resmi duyuru ise şöyle diyor;

“TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI

TARAFINDAN DÜZENLENEN TL SİMGE YARIŞMASI

SONUCUNA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

 

 

Bankamız tarafından Türk lirasına kazandırılan itibarın perçinlenmesi ve dünyada bilinirliğinin artırılması amaçlarına yönelik olarak Türk lirasını anlaşılabilir, özgün, estetik, elle yazımı kolay ve akılda kalıcı şekilde temsil edebilecek bir simge belirlemek üzere düzenlenen “TL Simge Yarışması” sonuçlarının açıklanması ve TL Simgesi olarak kullanılacak tasarımın tanıtımının 22 Şubat 2012 Çarşamba günü saat 15.30’da Ankara’da Bankamız İdare Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek bir basın toplantısı ile yapılacağı 21 Şubat 2012 tarih ve 2012-13 sayılı basın duyurusu ile kamuoyuna duyurulmuştu.

Ancak, TL Simgesinin farklı bilgisayar ortamlarında güvenli bir şekilde uygulanabilirliğinin gösterimine ilişkin teknik çalışmaların tamamlanabilmesi için zamana ihtiyaç duyulduğundan, söz konusu toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

 

Anlayacağınız bir süre daha itibar ve dünyaya açılmasını sağlayacak olan paramızın simgesini merakla beklemek zorunda kalacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.