Tuna Kiremitçi’den “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” Filmi

Filmi önümüzdeki hafta bizlerle olacak. Herkes için heyecan yaratan bir film olan “Bu işte bir yalnızlık var” en az kitabı kadar güzel olur mu diye merak konusu olmaya başladı bile. Başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal paylaşıyor. Bu filme bir kurtarıcı olsunlar diye mi seçilmiş gibiler. Ayrıca ikisine eşlik eden diğer oyuncular ise; Emin Gürsoy, Polat Bilgin, Gaye Gürsoy ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de ki Caroline yani Wilma Elles.

Filmin müzikleri şimdiden kulaklara çalındı bile. Fragmanından bu yana ilgi gösteren ve merakla bir an önce vizyona girmesini bekleyen izleyici, müziğine gelince de aynı şeyi düşünüyor. Arka planında çalan o güzel tınılara sahip olan müziklerin sahipleri kimler bir bakalım;
İskender paydaş,  Pentagram ve Athena olmuş. Hadi bakalım o zaman, 13 Aralık da yani haftaya bugünlerde vizyona girmesi ile birlikte bütün bunları kafamızda bir değerlendirelim.

Tuna Kiremitçi’nin kaleminden dökülen satırlar, şimdilerde bir film senaryosu olarak karşımıza çıkarılmaya hazırlanıyor. Tüm hazırlıklar artık bitti ve 13 Aralık’ta artık bizlerle beraber olacak.

Filmin konusuna gelince;

Filmde özetle anlatılmak istenen, seneler öncesine kadar bir rock grubunun solisti olarak sahnelere çıkan, besteler yapan göz önünde bulunan kendine ve hayranlarına ışık vaat eden, 30’lu yaşlarında  genç eski bir müzisyenin hikayesi.. Daha sonra müzikten tamamen kopmuş, içine kapanmış, zar zor geçinmeye çalışan bir adam. Bu günlerde ise geçimini ve hayatını gitar tamir ederek ve özel ders vererek sağlamaya çalışıyor.

Zamanında çok aşık olarak evlendiği Nazlıya geçinemedikleri için ayrılırlar. Bir daha hiç görüşmezler. Hikayenin baş kahramanı yani Mehmet, evli olduğu dönemde de sürekli görüştüğü apartman komşuları Ayşe ve Orhan, bir akşam tartışırlar ve Orhan evi terk eder. Adam artık kayıptır.

Günler aylar geçer ve Ayşe Mehmet ile birlikte eşini aramaya başlar. Bu süre içinde birbirlerine yakınlaşırlar ve Mehmet Ayşe’ye aşık olur.

Gerisini izleyin ve görün.

Fragman:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.