TRT’nin Yeni Dizisi Eski Hikaye

Kuzey Güney dizisinin Güney’inden yeni bir dizi geliyor.

Dizinin ismi Mülksüzler olacağı açıklanmıştı ama Eski Hikaye olarak değiştirildi. Dizinin oyuncu kadrosu ise şöyle; Buğra Gülsoy, Funda Eryiğit, Murat Daltaban, Damla Debre, Tuğçe Kumral, Sermet Yeşil, Ali Barkın, Uraz Kaygılaroğlu, Osman Alkaş, Tayfun Erarslan, Ferda Işıl, Songül Sevdik, Sinan Demirer, Diren Polatoğulları, Mehmet Esen, Sedef Akalın.

Eski Hikaye dizisinin yapımcılığını, TRT’nin yayınladığı  6 Mantı, Süper Dadı ve Kaba Kurgu dizilerinin de yapımcılığını üstlenen ARC Film tarafından yapılacak.

Dizinin senaryosunu ise Mor Menekşeler dizinin senaryosunu yazan Levent Cantek yazıyor. Yönetmenliğini de Evlerden Biri, Es-Es gibi dizilerin yönetmenliğini yapan Bahadır İnce üstlendi.

İntikam Öyküsü…

Dizi aşk ile bağlantılı bir intikam öyküsünden bahsediyor. Konusu Mete’nin (Buğra Gülsoy) hayatındaki tek akrabası olan dayısının intikamını almak için uğraşması gibi görünse de aslında kahramanın geçirdiği değişim anlatılacak…

Dizinin yapımcısı olan Fatih Enes Ömeroğlu ise diziyle ilgili şunları ekledi; “İntikam, adalet ve cezalandırma kavramlarının sorgulandığı bir işe imza attıklarını, ana karakter Mete’nin, ‘‘Adalet, cezalandırma ile eş anlamlı mıdır ya da arasındaki fark nedir?’’ gibi sorularla bu farkı idrak etmesinin yani kısaca iyileşmesinin hikayesini anlatacaklarını belirtti: ‘’Sadece bu temanın bile Eski Hikaye’yi daha önce seyrettiğimiz dizi filmlerden tamamıyla farklı bir kulvara sokacağını düşünüyoruz. İddialı bir önermemiz var ve bunun iddialı bir dizi için ilk şart olduğuna inanıyoruz.’’ dedi.

Dizinin fragmanı…

http://www.youtube.com/watch?v=aDfKrjNTwUI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.