Trabzonspor’lu Fadime Ninenin Tek İsteği Şampiyonluk

1913 Trabzon-Maçka doğumlu Fadime Nine, 8 çocuğa ve 23 toruna sahip. Asıl isme Fatma Çavuş olan Trabzonspor fanatiği nine, bu yıl takımının süper ligde 1.olup, kupayı kazanacaklarına inanıyor.

“Bu sene şampiyon olacağız inşallah, bunun için her gün dua ediyorum” diyerek düşüncelerini aktaran Fadime Nine, ” Trabzonspor şampiyon olamasa da, yüreklerimiz hep onun yanında diyerek takımına desteğini bir kez daha belirtti.

Hayatında hiç stadyumda maç izleyemeyen Fadime Nine’nin bir de ricası var. Trabzonsporlu yetkililere seslenerek ” Beni bir Trabzonspor maına davet etmelerini istiyorum ve bu şampiyonluk maçı olursa daha hoşuma gider” ifadelerini kullandı.

Boro-mavili takımın kaptanını İbrahima Yattara yı da bilen Fadime Nine, bu ismi telaffuz edemiyor ama “boz kafa” olarak dile getiriyor.

Kocasını ise 40 yıl önce kaybeden Nine, bütün çocuklarını hem yetiştirmiş, hem büyütmüş, hem de evlendirmiş. Yani anlayacağınız evinin hem babası, hem annesi olmuş.

Uzun yaşamın sırrını ise hoşgörüye bağlıyor Fadime Nine ve şu öğütlerle insanlara deneyimini aktarıyor: “Az yiyin, çok uyumayın ve çok çalışın. Hazır  yiyeceklere yaklaşmayın, herşeyin doğal olanına başvurun. Herkesi hoşgörüyle karşılayın, yüzünüzü hiç asmayın, yüzünüzden güleryüz eksik etmeyin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.