THK 100.Yılı Uçak Şovları

Türk Hava Kuvvetleri’nin 100.yılı sebebiyle İzmir’de coşkulu bir şov düzenlendi. Binlerce vatandaşın katıldığı gösteride herkes şaşkınlıkla gösteriyi izledi.

Çiğli’deki 2.Ana Jet Üssü’ndeki gösteri SBS sınavının olması sebebiyle pervaneli uçaklarla başladı. Saat 12.30’dan sonra ise jetlerin mükemmel gösterileri izleyenleri hayretler içerisinde bıraktı.

Tören başlamadan önce Gösteri Direktör Yardımcısı Kurmay Albay Aydemir Taşçı, Türkiye’de bu gösterilerin azlığına dikkat çekerek, başka ülkelerde 20-30 kez bu gösteriler düzenleniyor, dedi… Bugün 8 akrotim ve 12 solo uçuş yapılacağını belirten Taşçı, 59 uçağın da yerde sergileneceğini ekledi. Taşçı, ayrıca gösteriye ABD, Almanya, İngiltere, Fransa, Pakistan, Cezayir gibi ülkerin de içinde bulunduğu 20 ülkeden 146 uçağın sergilendiğini belirtti. 55 ülkenin hava kuvvetleri komutanlarının da gösteriyi izlediğini ekleyen Taşçı, 3bin 753 personelin görev yaptığını, iki günde 160 bin kişininse seyirci olarak katılacağını ekledi.

İşte o gösteriden kareler;

http://www.youtube.com/watch?v=Y0pu2smtnXo

Kaynak: CNN – haberaktuel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.