Telefonunuzu 30 Saniyede Şarj Edin!

Cep telefonunuzu 30 saniye de şarj etmek ister miydiniz?

Kim istemez ki. İsrailli bir firma tarafından yapılan bir icat sayesinde bu isteğiniz hayal olmaktan çıkacak.

StoreDot, bir konferansta yeni icat edilen bu şarj etme yöntemini açıkladı.

StoreDot’un çıkaracağı bu şarj aleti, telefonları %0 şarjdayken 30 saniyede %100 doldurabiliyor. Bu şarj aletinin özelliği, bio-organik nanodotlarla çalışması. Bio-organik nanodotlar, hızlı şarj etmeye yarayan ufak iletken kristallerdir.

Bu şarj aleti, boyut olarak laptop bilgisayarlar kadar büyük. Ama bu ürünün geliştirilerek akıllı telefon büyüklüğüne getirileceği açıklandı.

Bu cihaz, ticari olarak şuanda satılamıyor. 30 saniyede şarj eden bu cihazın 2016 senesinin sonlarına doğru üretimine başlanacak.

Bu cihazın tek kötü tarafı ise mobil cihazların bu cihaza hazır olmamaları. Çünkü bu şarj aletinin alt yapısı kullanılan cep telefonlarından daha farklı. O yüzden bu açıdan bir sorun teşkil ediyor.

Ürün piyasaya çıktığında satış fiyatının normal şarj aletlerinden 2 kat daha fazla olacağı düşünülüyor. Ürün piyasaya çıkana kadar, şimdiden para biriktirmeye başlayın. Çünkü akıllı telefonların en büyük sorunu şarjın çabuk bitmesiyken, çıkacak olan bu şarj aleti herkes için bir kurtarıcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.