Telefondan Nasıl Radyo Dinleyebilirim?

Akıllı cep telefonu furyası ortalığı kasıp kavurmaya başladığından bu yana herkesin dilinde aynı soru var; telefondan nasıl radyo dinleyebilirim? Özellikle Android tabanlı cep telefonlarında ve tabletlerde marketteki Türkçe uygulamanın yetersizliğinden muzdarip olanlardan biri de benim. Apple vs bu konuda ne kadar başarılıysa Android bir o kadar başarısız bence. Şimdi “konumuzla ne ilgisi var” diyeceksiniz ki hemen ilgisini açıklıyorum.

Android tabanlı cep telefonunuz ya da tabletiniz var ve internetten online olarak Kral fm radyo dinleyerek trafik işkencesinin çilesini daha katlanır kılmak istiyorsunuz. Bunun için Android marketin sanal kapısını çalmanız ve radyo araması yapmanız gerekiyor. Karşınızda birden Türkçe radyo uygulaması belirecek ve sevinçli bir şekilde radyo dinlemeye başlayacaksınız. Sonra bir bakacaksınız ki, uygulama ne kadar da yetersiz! İşte asıl çile burada başlıyor.

Peki, çözüm ne? Onu da hemen açıklıyorum. Alternatiflerinizden biri TuneIn radyo uygulamasını indirmeniz olacak. İndirdikten sonra bir zahmet hemen kurulumu da yapın. Bu sayede çok sayıda radyoyu dinleyebiliyorsunuz. Ancak “yok, bu program telefonumu kasar” diyorsanız 3G ile radyo dinleme yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu yöntem telefonunuzu ya da tabletinizi kasmayacaktır ancak sizi kasacağından hiç şüpheniz olmasın. Tarafımdan denenmiş ve “5 para etmez yöntem” ilan edilmiştir.

Ben çözümü internet paketinde buldum. İnternetle de iş bitmiyor tabi. Paket GB oranında biraz bonkör davranmanızı tavsiye ediyorum. Bu kadar bilgi vermişken, en sorunsuz şekilde radyo dinleyebileceğiniz siteyi de açıklayayım, yaptık bir iyilik tam olsun. Benim seçimim http://www.canliradyodinle.web.tr/kral-fm.html adresidir ki tek kelime ile mükemmel! Çok radyo, sıfır bağlantı kopması, bol ritim, bol müzik isteyenler bu adresi seçsin derim ben. Tam bir müzik keyfi yaşayabilirsiniz, şefin önerisidir 🙂 ben açıkçası günün her saati istediğim müzik yayınlarına (özellikle kral fm e) ulaşabiliyorum. Bu sebeple her zaman ilk tercihim oluyor. Yolda, işte, yatakta kısacak her yerde hemen bir tık ile ulaşıyor ve dünyanın müziğine ulaşabiliyorum. Müzik dinlemek bir keyif ve coşkudur. Bu sebeple oldukça dikkat etmek ve kaliteli sitelerden dinleme yapıp sorunları ortadan kaldırmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.