Telefon Konuşmaları Nasıl Kaydedilir?

Sizin için önemli olan bir telefon konuşmasını kaydetmek için çok kullanışlı bir uygulama var.

Auto Call Recorder (Arama Kaydedici)

Alternatif birden fazla uygulama olsa da basit ara yüzü ve ücretsiz olmasıyla Arama Kaydedici, aralarında en kullanışlı olanı.

  • Uygulamayı yükledikten sonra direkt ayarlar kısmına gidin.
  • Orada aramaları kaydet seçeneğini göreceksiniz. Onu işaretledikten sonra konuşmalar kaydedilmeye açılacaktır.
  • Daha sonra medya ayarları bölümünden dosya tipini WAW olarak ayarlayın.
  • Audio source kısmında da mic’i seçin.
  • Uygulamadan çıkın.

İstediğiniz bir kişiyi arayın ve karşı hattaki cevaplayıncaya kadar ekranda kırmızı kayıt işareti çıkacak. Yukarıdan görev çubuğunu indirdiğinizde konuşmanın kayıt edildiğini göreceksiniz.

Konuşma işlemi bittikten sonra yaptığınız kayıt ile ilgili bir bilgi gelecek. Ona tıkladığınızda kayıt ettiğiniz sesi paylaşmak, dinlemek veya silmek için ekranda bir bilgi olacak. Kayıt ettiğiniz sesin süresi ve ne kadar yer kapladığı ile ilgili bilgileri de öğrenebileceksiniz.

Uygulamanın seçenekler bölümünde kayıt ettiğiniz dosyaları iCloud hesabına yüklemek gibi yada uygulamanın dil seçeneklerinin olduğu özellikleri görebilirsiniz.

Ayrıca GoogleVoice kullanmaktaysanız arama anında 4 tuşuna basarak kayıt ettiğiniz dosyaları Gmail hesabınıza aktarabilirsiniz. Yalnızca sizin aradığınız konuşmaları değil size gelen aramaları da kayıt altına alabilirsiniz. Auto Call Recorder’a alternatif olarak Record My Call ve InCall Recorder uygulamalarda ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.