Teknoloji Severlerin İzlemesi Gereken 10 Film

Sosyal medya ve teknolojiyi konu alan filmler kimilerine göre heyecanlı gelmiştir. İşte sizde bu tarz filmlere meraklıysanız o zaman bu filmler tam size göre…

Sosyal Ağ

Mark Zuckerberg’ün Facebook’u nasıl kurduğu anlatıldığı, Oscar ödülü bir film. Özellikle Facebook bağımlılarının keyifle izleyeceği harika bir film.

Catfish

Sanal aşk öyküsünün anlatıldığı bu film, şaşırtıcı sona sahip belgesel bir film.

The Lives of Others

Alman yapımı Oscar ödüllü bir film.

Pirates of Silicon Valley

Apple ve Microsoft’un kurucuları olan Steve Jobs ve Bill Gates’in aralarındaki hem arkadaşlık hem de düşmanlık anlatılıyor.

The Truman Show

Teknolojinin çok fazla gelişmediği dönemlerde çekilmesine rağmen, kurgusu ve görsel açıdan en etkilendiğim filmlerden biridir. Başrollerinde Jim Carrey yer alıyor.

Avatar

Titanic filminin yaratıcısı James Cameron’a ait Avatar filmi, ülkemizde de çok ses getirmişti.

Her

2014 senesinin teknolojiyi anlatan kuşkusuz en iyi filmi. İşletim sistemi ile aşk yaşayan Teador’un hikayesini izliyoruz.

Welcome to Macintosh

Apple hayranıysanız eğer bu film tam size göre. Mac bilgisayarlarının nasıl ortaya çıktığını anlatan bir belgesel yapım.

Iron Man

Iron Man’i herkes biliyor zaten. Herkesin pek ilgisini çekmese de Iron Man hayranlarının favori filmlerinden biridir.

Transcendant Man

Ray Kurzwell’in yaşam öyküsünün anlatıldığı filmde Ray Kurzwell’in gelecekte neler olabileceği ile ilgili görüşleri de anlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.