Tehlikeyle Flört Film Yorumları

Bir müzik grubunun hayat hikayesini anlatan bir film, tahmin ediyorum ki ülkemizde daha önce karşılaşılmayan bir durum. Belki belgesel tarzında yapımlar izlemiş olsak da, bir grubun kendi yaşam öykülerini yazıp, başrollerinde de kendilerinin oynadığı bir film ile ilk kez karşılaşıyoruz.

Flört, 2006 senesinde ilk albümleri çıkmış 3 kişilik bir grup. Grubu bilenler eminim vardır ama adını ilk defa duyanların çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Ozan Kotra, Hakan Çağlar ve Çağatay Kehribar’dan oluşan bu üçlü, Murat Şenöy ile birlikte kendi müzik hikayelerini yazıp, üzerine bir şeyler ekleyerek beyazperdeye taşıdılar.

Film, müzik yapmak için plakçıların peşinde koşan, üç kuruş paralarıyla şarkılarını kaydetmeye çalışan bir grubun hikayesini anlatıyor. Bu grubun tek amacı albüm yapıp kliplerinin müzik kanallarında dönmesi. Son çare olarak ise bir bankayı soymaya karar veriyorlar. Tehlikeyle Flört ise müzikle uğraşan insanların hayallerini gerçekleştirebilmek için neler yaşadıklarını gözler önüne seriyor. Filmde Flört grubuna Cihat Tamer, Mete Horozoğlu, Ezel Akay, Fuat Güner, İzzet Öz, Ayta Sözeri, Başak Daşman ve Tuğrul Tülek gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

İlk oyunculuk deneyimleri olmalarına rağmen Flört grubu gayet başarılı performans sergiliyorlar. Ayrıca filmin müziklerini de tahmin edebileceğiniz gibi grubun kendisi yapıyor. Filmi büyük bir önyargıyla izlememe rağmen yanıldığım noktalar oldu. Sıkılmadan, güzel bir komedi filmi izlemek isterseniz, Tehlikeyle Flört’ü tavsiye ederim.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.