Tavsiye Ettiğimiz Televizyon Programları | Kelime Oyunu

Akşamları yatmadan önce televizyonda şöyle bir gezinirken hep takılıp kaldığım bir programdır. İhsan Varol’un sunduğu programı izledikçe insan hem eğlenir, hem de kelime dağarcığını epey bir genişletir.

İçinde Türk Dil Kurumu’nun da bulunduğu birçok kurumdan ödül alan program Pazartesi’den Cumartesi’ye 20.00’da, pazar günü ise 21.00 da ekrana çıkıyor.

Bilmeyenler için programı şöyle bir tanıtacak olursak yarışmalar sırasıyla İhsan Varol’un karşısına gelir. Yarışmacılar kelimeler hakkında verilen bilgiden yola çıkarak kelimeyi tahmin etmeye çalışırlar. Akıllarına gelene kadar “harf alayım” diyerek kelimenin içerisinden bir harf açtırırlar. Ancak bu açtırdıkları harf alacakları puanı düşürmektedir. Örneğin 7 harfli bir kelimeyi 2 harf alarak tahmin eden kişi 500 puan alır. Her yarışmacı bu sistemle yarışır ve en yüksek puanı toplamaya çalışır.

Oyunun en çok eğlendiren taraflarından biriyse yarışmacıların ilginç tahminleri. Bunu size en iyi olarak video ile anlatmanın olduğunu düşündüm ve aşağıya ekledim. İyi seyirler… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.