Tanıştıralım: Nokia Lumia 1520

Full HD 1080p ekranıyla Lumia ailesinde bir ilki gerçekleştiren Nokia Lumia 1520 phablet firma tarafından bugün Abu Dabi’deki bir etkinlikte tanıtıldı. 4G LTE desteğine sahip olan cihaz kırmızı, beyaz, sarı ve siyah renklerle ve 2GB RAM ile geliyor. SD kart desteği de olan Lumia 1520’nin çift LED flaşlı, optik görsel sabitleme özellikli 20 MP kamerası da göz dolduruyor.

Nokia bu cihazla kullanıcılarına 20 MP’lik PureView kamera tarafından çekilen fotoğraflara layık bir ekran sunmuş oluyor. Cihaz Windows Phone GDR3 ile yani Windows Phone’un en son sürümüyle geliyor. Üç farklı çekim modu bulunan kamerayla fotoğraflara alan derinliği vermek de mümkün olacak. Nokia Lumia 1520 fotoğraf ve video modu açısından standart özelliklere sahip; akıllı mod ise çekilen fotoğraflara istenildiği anda zoom yapılmasını sağlıyor. Bu esnada fotoğrafın sadece yakınlaştırılmış hali değil orijinal hali de kaydedildiğinden kullanıcının 20 MP’lik fotoğrafların dilediği yerini yakınlaştırması mümkün. Böylece tek fotoğraftan 1’den fazla kadraj alınabiliyor.

Snapdragon 800 dört çekirdekli işlemci ve dört mikrofonla gelen Lumia 520’nin kablosuz olarak şarj edilebilen bataryası 3400 mAh gücünde. Ekranındaki yeni üçüncü sütunla da dikkat çeken Nokia Lumia 1520’nin fiyatı 749 Dolar olarak açıklandı. 32 GB dahili bellek ve 520 microSD ek hafıza girişini de cihazın özellikleri arasında saymak gerekiyor.

Facebook Timeline uygulamasınınkine benzeyen bir mantıkla çalışan Nokia StoryTeller özelliği cihazı kullananların çektikleri fotoğraf veya videoları navigasyonla entegre çalışan harita görünümüne kaydetmelerini sağlıyor. Böylece notlar almak veya nerede, neler yapıldığını harita üzerinde an be an kaydetmek mümkün olacak.

Live Tiles özelliği yani ana ekrandaki karelerin kolon sayısının 3’e çıkarılmış olması ise Nokia Lumia 1520 kullanıcılarının ana ekrana daha çok uygulama taşıyabilmelerini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.