Tablet-Laptop Pil Ömrünü Uzatmak

Kullandığınız tabletlerin pili çabuk bitiyorsa, kullanacağınız tarayıcı ile pilin ömrünü 2 saat daha uzatabilirsiniz.

Son dönemde genellikle Chrome, Firefox yada Opera gibi tarayıcılar kullanılsa da Internet Explorer kullanan Tablet veya Laptopların pil ömrünü uzattığı fark edildi.

Internet Explorer’ın yapılan araştırmalar sonucunda güç verimliliği ile ilgili sonuçları açıklandı. Yapılan bir testte Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar, Internet Explorer ile karşılaştırılarak Explorer’ın en iyi sonuç verdiği gözlemlendi. Kullanılan laptoplar arasında Hp ve Toshiba gibi markalar yer aldı.

Genelde Google Chorme’un en çok kullanılan tarayıcı olduğu bilinse de yapılan araştırmalar sonucunda en çok kullanılan tarayıcının Internet Explorer olduğu belirlenmişti. Eğer sizde tablet veya laptoplarınızın pilinin çabuk bitmesinden şikayetçiyseniz Explorer’ı kullanarak pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Test sonuçlarında aynı marka bilgisayarların birinde Explorer kullanılmış, diğerlerinde ise Chrome, Firefox ve Opera tercih edilmiş. Sonuçlarda Internet Explorer kullanılan bilgisayarın pil ömrünün 8 saat kadar gittiği görülürken diğer tarayıcıların kullanıldığı bilgisayarların pil süresi ise 6 saat kadar dayanabilmiş.

Internet Explorer daha az tercih sebebi olsa da artık bu avantajından dolayı birçok kullanıcı tarafından kullanılabilir. Özellikle taşıma açısından pratik olan tabletlerin her an yanımızda olması şarj sıkıntısı yaratabiliyordu. Bu sayede 2 saat daha fazla kullanabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.