Su Ve Ateş Film Yorumları

Özcan Deniz kendi yazıp yönettiği “Ya Sonra” ve Kore filmi olan “A Moment to Remember” filminden uyarladığı “Evim Sensin”  filminden sonra 3. Filmi “Su ve Ateş” de sinemalardaki yerini aldı. Bu filmde de yine baş rolde kendisi yer alıyor ve ona Yasemin Allen eşlik ediyor.

Filmim konusundan kısaca bahsetmek gerekirse biraz klasik gelebilir. Yağmur ( Yasemin Allen), doğru düzgün tanımadığı ve tanımak istediği Kemal’e (Özcan Deniz) aşık oluyor. Kemal ona göre bu zamana kadar tanıdığı hiçbir erkeğe benzemiyor. Ama Kemal’in Yağmur’dan sakladığı onca şey vardır. Londra’da harika aşk dolu zaman geçirirler ama bu günler onlar için pek de uzun sürmez.
Çünkü Kemal’in gerçek adı Haşmettir ve mafya ile başı beladadır. Bu duruma Yağmurda dahil olur ve olaylar gelişir.

Filmi izleyen birisi olarak benim yorumlarım ise şöyle:

Filmin ilk yarısı sıkılmadan izlenebilecek kıvamda. Çünkü her şey yolunda ilerliyor aşklarına engel olacak bir durum yok. Londra’nın eşsiz sokaklarından birçok kesitler izliyorsunuz. Ama Özcan Deniz’i izlerken Asmalı Konaktaki Seymen Ağa hallerini hatırlamamak mümkün değil.

Yağmur karakteri ise tam bir aşk böceği. İki aşık sanki eski Türk filmlerinden çıkmış gibiler. Bu halleri ne kadar romantik olsa da izleyiciyi sıkabilir.

Sizlerde filmi izlediyseniz yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz…

Filmin fragmanı:

http://www.youtube.com/watch?v=9O45qbbrfmg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.