Strese Karşı Doğal Besinler

Sizinde karın bölgenizdeki yağlanmanın sebebi stres olabilir. Bayanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, stres karın bölgesindeki yağlanmaya neden olmaktadır. Bu yazımızda sizlere strese karşı doğal besinler sayesinde çözüm önerilerinde bulunacağız.

Güne başlarken aldığınız kötü bir haber, size gün boyu geçmek bilmeyen bir stres yaşatabilir. Bu gibi durumlarda vücudunuzdaki kortizol hormonu yağ hücreleriniz içersindeki yakıtın bırakılmasına neden olacaktır.  Boşalan yağ yakıtı neticesinde, vücudunuz şiddetle enerjiye ihtiyaç duyar ve midenizde şiddetli kazınmalar oluşur. Bu gibi durumlarda kişi şiddetle yemek yeme hissine kapılmakta. Genel olarak bu durumlarda vücut cips, kızartma ve şekerli ( çikolata ) yiyecekleri daha çok arzulamakta. Tercih edilen bu ürünlerin besin değerleri düşük, kalorilerinin yüksek olması kişinin yanlış tercihlerinden dolayı gereksiz kilo almasına neden olmaktadır.  Birçok film ve dizilerden hatırlayacağınız üzere bayanlar, aşk acısı çektiklerinde kendilerini o meşhur çikolata kavanozlarına teslim etmektedir, oysaki bu oldukça bilinçsiz ve yanlış bir davranıştır.

Stresin hakim olduğu günlerde kişinin genel olarak, yeşil yapraklı sebzeleri ve kuru baklagilleri tercih etmesi gerekir. Bu besinlerin içersindeki magnezyum sayesinde vücudunuzdaki kortizol seviyeniz dengelenmiş olacaktır. Strese karşı doğal besinler arasında nohut, fasulye, yeşil mercimek ve koyu yeşil yapraklı sebzenin bol olduğu salatalar tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.