Strese Karşı Doğal Besinler

Sağlık 22 Kasım 2015 - 15:46 650 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Strese Karşı Doğal Besinler

Sizinde karın bölgenizdeki yağlanmanın sebebi stres olabilir. Bayanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, stres karın bölgesindeki yağlanmaya neden olmaktadır. Bu yazımızda sizlere strese karşı doğal besinler sayesinde çözüm önerilerinde bulunacağız.

Güne başlarken aldığınız kötü bir haber, size gün boyu geçmek bilmeyen bir stres yaşatabilir. Bu gibi durumlarda vücudunuzdaki kortizol hormonu yağ hücreleriniz içersindeki yakıtın bırakılmasına neden olacaktır.  Boşalan yağ yakıtı neticesinde, vücudunuz şiddetle enerjiye ihtiyaç duyar ve midenizde şiddetli kazınmalar oluşur. Bu gibi durumlarda kişi şiddetle yemek yeme hissine kapılmakta. Genel olarak bu durumlarda vücut cips, kızartma ve şekerli ( çikolata ) yiyecekleri daha çok arzulamakta. Tercih edilen bu ürünlerin besin değerleri düşük, kalorilerinin yüksek olması kişinin yanlış tercihlerinden dolayı gereksiz kilo almasına neden olmaktadır.  Birçok film ve dizilerden hatırlayacağınız üzere bayanlar, aşk acısı çektiklerinde kendilerini o meşhur çikolata kavanozlarına teslim etmektedir, oysaki bu oldukça bilinçsiz ve yanlış bir davranıştır.

Stresin hakim olduğu günlerde kişinin genel olarak, yeşil yapraklı sebzeleri ve kuru baklagilleri tercih etmesi gerekir. Bu besinlerin içersindeki magnezyum sayesinde vücudunuzdaki kortizol seviyeniz dengelenmiş olacaktır. Strese karşı doğal besinler arasında nohut, fasulye, yeşil mercimek ve koyu yeşil yapraklı sebzenin bol olduğu salatalar tercih edilmelidir.

Kurabiye Fincan

ETİKETLER:
Sinan
sinanguzel01@hotmail.com

Özel sektör çalışanı, internet sever, Ç.Ü. mezunu. Biraz futbol, biraz web, biraz teknoloji derken her şeyden bir şey...

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Psikolojik Ağrı Hakkında Her Şey (Nedir? Nerelerde Olur? Nasıl Geçer?)

Herhangi bir fizyolojik sebep olmadan, bedenin farklı yerlerinde sürekli bir ağrı ya da acı hissedilmesine ...

Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlara verilen en kutsal görev hamileliktir elbet. Hayatlarını baştan aşağı değiştiren bu mucizevi olay ...

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Çaylar

Havanın bir sıcak bir soğuk olduğu şu günlerde ne giyeceğimize karar vermeden dışarı çıkıp soğuk almamak el...

Gastroenteroloji Bilim Dalı Nedir?

Gastroenteroloji nedir? Yemek borusunda...

BU MAKALEYE YORUM YAP