Steve Jobs Kimdir?

Facebook üzerinden bugün onlarca kişi ve sayfa Steve Jobs’ın öldüğünü bildirmiş. Apple’ın kurucularından olduğu gibi küçük bir bilgim vardı ancak insanların Jobs’ı neden bukadar önemseyerek facebook’ta paylaştıklarını merak ettim ve araştırdım.

Steve Jobs Apple firmasının kurucu ortağıydı. Ve hastalığına kadar bu firmaya ceo ve genel müdürlük yaptı. Bilgisayar sanayisinin önderlerinden olan Jobs ayrıca Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nın da yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Yönettiği şirketi zirveye çıkardıktan sonra pankreas kanserine yakalandı ve geçtiğimiz gün hayatını kaybetti.

Jobs, gerek kişiliği, gerek yöneticiliği, gerek esprili duruşuyla birçok hayran kazanmıştı. Alt kısımda paylaştığımız video size Jobs’ı açıklayacaktır.

Bu yetenekli yöneticiyi bir de sözlüklerden okudum.

İtü Sözlük‘ten hoşuma giden yorumlar;

  •  asla üniversiteden mezun olmamış olan adam.reed üniversitesinde, ilk altı ayından sonra derslere girmeyi bırakmış fakat sonrasındaki 18 ay orada kalmıştır.sebebi ,kendisini evlat edinen orta direk ailenin hayatları boyunca biriktirdikleri paranın,onun okul masrafarına gitmesi ve kendisinin ,buna değmeyeceğini düşünmesiymiş.okulu bırakıp normal dersler almaya mecbur olmadığı dönemde kendi isteği üzerine kaligrafi dersleri almış ,on sene sonra macintoshu tasarlamıştır.daha sonra olaylar gelişmiştir.
  • ömrü boyunca aynı renk spor ayakkabısını, yarım boğazlı trikomsu tişörtünü ve mavi renki kot pantolonunu giyen adamdır. bazı kaynaklara göre gardrobunda bu takımdan 33 tane hazır ve nazır beklemektedir.
  • acayip karizma, zeki, alçak gönüllü bir adamdır kendisi,
    o applea aşık ben ikisine..
  • bir önceki hayatında bir elma kurdu olarak yaşadığını düşündüğüm, şimdiki hayatta ise dünyanın sayılı zenginlerden biri olan yaratıclık ve üretkenlik abidesidir.
http://www.youtube.com/watch?v=btxf-iK8MZQ&feature=results_main&playnext=1&list=PLC8ECEAFA51E73E5E

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.