Star TV’den Yeni Dizi: Kurt Seyit ve Şura

Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah‘ın başrolde oynadığı yeni bir dizi Kurt Seyit ve Şura, Star TV ekranlarında yayına girmeye hazırlanıyor.

Son günlerde Star TV’de fragmanı yayınlanmaya başlayan Kurt Seyit ve Şura dizisi, şimdiden hayran kitlesi oluşturmaya başladı bile.

Tutkulu ve masalsı bir aşk konulu Kurt Seyit ve Şura, saltanat günlerindeki Karpatlar cephesin’den İstanbul’un işgal zamanlarına uzanan 1920’li yıllarda geçiyor. Ay Yapım tarafından hazırlanan Kurt Seyit ve Şura, Senarist Ece Yörenç tarafından kaleme alınırken, yönetmenlik koltuğunda ise Hilal Saral oturuyor.

Ne zaman yayınlanmaya başlayacak?

Henüz kesin bir tarih bilinmezken yeni yıl ile yayına merhaba demeye hazırlanan dizi yılın ilk ayında ekranlarda olacak.

Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura kitabından uyarlama…

Günümüzdeki birçok dizi gibi Kurt Seyit ve Şura da bir kitaptan uyarlama. Nermiz Bezmen’in 1999 yılında kaleme aldığı Kurt Seyt ve Shura’ya paralel Kurt Seyt & Murka diye bir kitabı da bulunuyor.

Kurt Seyit ve Şura dizisinin konusu ise şöyle;

Yüzyıl başı Rusya’sından 1920’lerin İstanbul’una uzanan dönemde yaşanan tutkulu bir aşk hikayesi dizide konu alınıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un muhafız alayının cesur subayı, Kırım Türk’ü Kurt Seyit karakterini canlandırdığı dizide; Kurt Seyit’in ilk görüşte aşık olduğu, soylu bir ailenin asil, güzel ve hayat dolu kızı Şura karakterini ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Kurt Seyit ve Şura oyuncuları ise şöyle;

Dizi hakkında henüz geniş kapsamlı bir bilgi verilmezken Kıvanç Tatlıtuğ (Kurt Seyit) ve Farah Zeynep Abdullah‘ın (Şura) dizide rol alacağı kesin.

Oynayacak diğer oyuncular ise şöyle;

  • Birkan Sokullu
  • Ushan Çakır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.