Stajyer Mafya Film Yorumları

Stajyer Mafya, iki arkadaşın macerasını anlatan bir film. Ayhan ve Birol adında iki çocukluk arkadaş, bir düğüne katılırlar. Bu düğün Birol’un eski aşkı Gamze’nin düğünüdür. Fazlasıyla sakar olan bu iki arkadaşın hayatı bu düğünde mahvoluyor.

Birol, geçmişte sevgilisi Gamze tarafından işsiz olduğu için terk edilmiş bir adamdır. Gamze ise çoktan başkasıyla evlenmiştir bile. Düğün çıkışında ise Birol ve Ayhan’ın tipleri İstanbul’un en ünlü mafyalarına benzetilir ve herkes bu ikiliyi mafya zannetmeye başlar. Bu iki arkadaş da bu zamana kadar biriktirmiş oldukları para ile kendilerine döküntü bir ara alırlar. Ama bu yenidünya hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Sakarlıkları, saf olmaları ve komiklikleriyle birçok maceranın içerisine girerler.

Filmin sloganı “Hayat bir oyunsa bizde jeton çok.” Hem hayatta kalmaya çalışan hem de mafyalığı öğrenmeye çalışan bu ikili, komik olmaya çalışsa da inandırıcılığı olmayan bir filme imza atıyor. Onlara bir de Naz Elmas eklenince 3’lü bir şekilde film daha da vasat bir hal alıyor. Survivor birincisi Hilmicem İntepe ve Lemi Filozof ikili olarak pek uyuşmayan tipler olmuş. Daha önce de Plajda filminde mafyaya bulaşan Sarp Apak ve Gürkan Öz harika bir ikiliydi mesela. O etkiyi maalesef göremedim. Ayrıca filmde Esra Erol’un en küçük kardeşi Eda Erol’da rol almış. Onun dışında manken Ebru Güzel’de filmde dahil oluyor ve filmin bu oyuncu kadrosuyla gişede pek de bir şey hedeflemediği belli oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.