Sosyal Medyada Şifreleri Koruma

Sosyal medyada güvenlik sorunları, akıllı kimlik avı dolandırıcılığı ile uzman hacker çalışmalarına maruz kalabilir. Aslında en yaygın sosyal medya güvenlik sorunları, zayıf şifreler sonucunda ortaya çıkar.
2012 yılında, en sık kullanılan 3 şifre “şifre” “123456” ve “12345678” olduğu belirlendi. Şifrenizi korumak için zaman ayırın yoksa hesaplarınıza erişmek isteyen hackerlar için kolay bir av olabilirsiniz.

Sorun:
Bir şirketin sahip olduğu hesaplar ve sosyal ağların şifreleri stajyerler, üst düzey yöneticiler ve sosyal kampanyalara katılan tüm bu insanlar arasında paylaşmak gerekir. Bu parolalar her biri yanlış ellere düşerse diye, korunması gereken bilgilerdir. Ama çalışandan çalışana aktarılan olduğunda bunları nasıl güvende tutabiliriz?

Çözüm:
Şifre korumasında ilk adım, güçlü ve karmaşık bir parola oluşturmaktır. Bir kez güçlü bir parola oluşturduktan sonra, kaybolabilir mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda şifre saklandığı için çıkış yapmak asla ihmal edilmemelidir. Yine, LastPass gibi bir şifre yönetim aracı sizin için şifreleri saklayacaktır. Onlar da ekibin diğer üyelerine şifreleri fiziksel olarak görünür yapmadan şifreleri paylaşmayı sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.