Sosyal Medyada Nasıl Fenomen Olunur?

  • Öncelikle birden kendinize kesinlikle fenomenim filan demeye başlamayın. Madem bununla ilgili araç-gereçleri kullanmaya başladınız artık başta onlardan onlar gibi olmaya çalışanlardan önce nefret ediyor gibi davranın. Biraz isyankâr tartışmaya açık bir tip olun. Her mesajınızda onlarla ilgili bir bilgiyi kötüleyin hatta “Nasıl insanlar var ya” diye karalamaya başlayın. Size cevap verilmeye başlandıkça artık ortamdasınız, karışmışsınız demektir.
  • Sakın reklam yapma işlerine hemen girmeyin. Başta bunu yapmak çok cazip gelebilir. Takipçi arttırır diye düşünüyorsanız kabul, bir miktar kitle edinirsiniz fakat bizim istediğimiz bu değil. Hedefimiz büyük. Ayrıca da ileride tanınacaksınız geçmişinizde mobilya, telefon reklamı yapan bir kişilik hatırlamasınlar öyle değil mi? Sen önce bu sorumluluğu kaldırabilecek misin onu bir düşün tart.
  • Gerçi artık sosyal medya mecrası çoğalmaya başladı. Artık vine filan patlamaya başladı. Biraz üşütük olmak, biraz da esprisi ince olan biriyseniz, sizi kimse tutamaz. Sen önce kendine bir drama yarat, bir tarz oluştur ve o zaman başla 140 karakterlik cümleler oluşturmaya. Gündemi takip edip, köşe yazarlığı kıvamında ilerlemek istiyorsanız otur haberleri izle ve birkaç gazetenin sayfasını çevir. Başlasın oluşmaya bir şeyler.
  • Kadın bir kitle arıyorsan, istemem yan cebime koy muhabbetleri yap, cool gözük, yediğin önünde yemediğin arkanda oluyor söyleyeyim. Kadın’san eğer, bu işler biraz farklı işliyor. Ucuz biri gözükmek var işin sonunda. RT yaparken dikkat et. Soru cümlesi kurarak yazdığın herhangi bir şeye nasıl yanıtlar alıyorsun ona bir bak ve yolunu ona göre çiz.
  • Hiç mi ampul yanmadı, o zaman geçmişine git bir güzel üzül, ağladığını, acı çektiğini “ya işte beni de öyle terk etmişti” der gibi davran. Sonra da film izlemeye başla. Bunu çok sıklıkla yap ki seni entel sansınlar. Dikkate değer görül ki yazdıkların okunsun. Hatta o kadar çok izle ki, elinde kadehler, battaniyelerin reklamını yaparcasına fotolar paylaş.
  • Daima lafını bil. Diline hakim olmaya çalış. Bu ortamlar küfürlü kelimeleri sevmez, seviyeni asla düşürme. Whatsapp konuşmalarında ki laf cambazlığından haberdar ol. “last seen” atarlanmalarına takıl. Çevrim içi geyiklerine yeni farklı bakış açısı getir.
  • Umarım gerçekten hedeflediğin yol budur ve pişman olmazsın. Her şeyden önce biraz sabır ve istikrar gerektiren bir durum. İstediğin şey hemen gerçekleşmeyebilir. Bugün de gerçekleşebilir. Yeter ki bakmasını bil. Kolay gelsin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.