Sosyal Ağların Hangisi Sizin İçin?

Sosyal ağlar, yaşamımızın bir parçasıdır. İçerik ve faaliyet açısından iyi olan sosyal ağlarına bir söz atalım.

Google+

Google alanında oldukça yeni bir ağdır. Bazı hesaplar, henüz birkaç yıl önce tanışmıştır. En büyük ikinci sosyal ağdır. En büyük özelliği kişilerinizi organize etmesidir.

Diğer birçok hizmetlerin aksine, bazı kategori sıralaması olmadan insanları ekleyemezsiniz.

Ayrıca büyük, dikkat çekici mesajlar, bir çok görsel içerik üreticilerini çeken güzel bir ağdır. Fotoğraf, video, resim ve bazı koşullu biçimlendirme ile temel blog tarzı mesajları düzenli  bir şekilde yayımlayabilirsiniz.

Facebook

Bunun en iyi tarafı, fotoğraflar, video, kişisel güncellemeleri ve yaşam değişikliklerini paylaşabileceğiniz bağlantı yolu olmasıdır.

Facebook size her şeyi kaydetmenize olanak sağlayan kişisel not defteri haline geldi. Site aynı zamanda dünya çapında milyardan fazla kullanıcıya sahip. Eğer bir kişinin adını biliyorsanız, Facebook’ta onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Twitter

Twitter bant genişliği ve cihaz kısıtlamaları nedeniyle mümkün olduğu kadar çok ortamlar üzerinde mesajları okunabilir hale getirmek için 140 karakter sınırını kullanır.

Twitter da bir bilgi gerçek zamanlı kullanılır. Bu platformda herkes eşittir ve TV yazarları, film yıldızları, gazeteciler, politikacılar ile iletişim kurabilmek için gerçekten harika bir yerdir.

Tumblr

Haberler, ünlüler ve siteler ile bağlantı konusunda Tumblr  yetersiz kalıyor. Diğer blogging hizmetlerine göre de belki en iyilerinden.

Bunların dışında içeriği belirli özel ağlar da vardır. Bu kategoriye Instagram ve Vine dahil olabilir. Bu listedeki ağların aksine, bu sitelerin farklı içerik türleri bakımından çok çeşidi yoktur.

Facebook, öncelikle arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için kullanılan tek yerdir. Google, internet üzerinden diğer insanlara bağlanmak için kullanılıyor, Twitter dünyada neler olup bittiğini öğrenmek için kullanılıyor. Her ağ uygun kullanıldığında, hepsi somut değerlere sahip olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.