Son Girilme Tarihi Değişmeden WhatsApp’a Girmek

Bir çok insan WhatsApp ve ya herhangi bir mesajlaşma uygulamasında en son ne zaman girdiğinin görülmesinden rahatsız olabiliyor. Eğer böyle bir sıkıntınız varsa sizi bu durumdan kurtaracak yeni bir uygulama mevcut durumda.

Shinobi…

WhatsApp uygulamasında last seen denilen son görülme tarihinin kapatılabildiği biliniyor. Ama bu daha değişik bir uygulama. Shinobi, WhatsApp’tan mesaj geldiği zaman sadece o anlık internet bağlantınızı kesmenize ve mesajı açıp okumanıza ve hatta cevap vermenize olanak sağlıyor. Uygulamadan çıktığınızda internet bağlantınız geri geliyor. Son girdiğiniz tarih de böylelikle değişmemiş oluyor. Shinobi’nin en önemli özelliği ise WhatsApp haricinde Facebook Messenger, Line, Viber, Skype ve Twitter kullananların da işine yaraması.

Bu uygulamayı yükledikten sonra telefonunuzun erişebilirlik bölümünden Shinobi’yi aktifleştirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle artık 2 bildirim almış olacaksınız. Siz Shinobi’den mesajınıza girdiğinizde internet bağlantınız o anlık kesileceğinden son girdiğiniz tarih değişmeyecektir.

Bu uygulamanın WhatsApp için tek sorunu Shinobi üzerinden sizin ilk mesajı atmanıza izin vermemesi. Shinobi, WhatsApp için sadece size gelen mesajlara cevap vermenize izin veriyor.

Shinobi uygulaması eğer sürekli açık kalırsa telefonun pil ömründe hızlı bir bitiş görülecektir. Telefonunuza bildirim geldiği zamanlarda bu uygulamayı kullanmanız ve daha sonra kapatmanız önerilir. Bu sayede hem şarjınız çabuk bitmeyecek hem de gizliliğiniz korunmuş olacaktır.

6 Yorum

  1. Tarkan Cevapla

    İyi günler

    Bu uygulama ile mavi double check i açık bırakıp, sadece son görülmeyi kapatmak mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.