Şöhret Tepesi (The Canyons)

Şöhret Tepesi (The Canyons), bu hafta vizyona giren taze filmlerden biri. Daha önce çok iyi filmlere imza atmış Paul Schrader’in son filmi. Ama açıkça söylemek gerekirse onca güzel filme rağmen bu film biraz vasatın altında kalmış bulunuyor.

Filmden biraz bahsedelim. Film, Los Angeles’ta yaşayan Christian isminde genç bir insanın pek de ilgi alanı olmamasına rağmen bir korku filminin yapımcılığını üstlenmesiyle başlıyor. Aslında bu bir intikam hikayesi…

Çok iyi işlenebilecek olan bu hikaye, maalesef  istenilen tadı veremiyor. Filmin başrollerinde Lindsay Lohan, Nolan Gerard Funk , James Deen , Amanda Brooks ve Gus Van Sant gibi isimler yer alıyor. Lindsay Lohan’ın oyunculuğu yada kötü oyunculuğu mu demeliyim bilmiyorum, gerçekten hayret verici. Seksi görünmeye çalışmaktan başka bir şey göremiyoruz çünkü.

Film türüne baktığımızda Dram-Gerilim olarak gösterilse de aslında fazlasıyla cinsel içerikli erotik türünde +18 bir film. Grup seks gibi durumların söz konusu olduğu bu filmde cesur sahneler estetiklik içermeden açıkça insanın gözüne sokulmaya çalışılıyor. Fütursuzca gösterilen erkek-kadın cinsel organlar filmin bütün kalitesini düşürmeye yetiyor. Bunu cesurluk değil saygısızlık olarak nitelendirmek daha doğru olur.

Zaten filmin IMDB puanına da bakacak olursanız ne demek istediğimi az çok anlayacaksınızdır. Filmin DVD’si çıktıktan sonra oldukça eleştirdiğim bu yönlerini keyifle izleyenlerin olacağını biliyorum. Ama özellikle bizim ülkemizde gişedeki şansı sıfır!

Filmin fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.