Soğuk Havalara Karşı Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Gün geçtikçe soğuyan havalar, şüphesiz bizlere kış aylarının adım adım yaklaştığını göstermekte. Yazdan kalma sıcak ve rahat ayların aksine, değişen hava koşulları kış aylarında vücudumuzu bir anda savunmasız bırakmakta. Yaşanan hava değişimi vücutta stres, uykusuzluk ve dengesizliklere neden olmaktadır. Bu kadar kötü durumdan sonra vücudumuzda oluşan bu değişimler bağışıklık sistemimizi direkt olarak etkileyerek bizleri savunmasız bırakmakta.

Kış aylarında salgın hastalıklara karşı sağlam bir bağışıklık sistemi istiyorsanız kesinlikle stresten uzak durmanız gerekiyor. Stresten uzak durmak için, kesinlikle yeterince uyumaya gayret göstermelisiniz. Düzenli ve kaliteli bir uyku aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir.

Yapılan araştırmalara göre haftanın üç günü şehrin havasından uzak alanlarda yapılan düzenli yürüyüşler, bağışıklık sistemini güçlendirmede kişiye yardımcı olmakta. Yapacağınız bu yürüyüşe ek olarak kesinlikle birkaç dakikanızı egzersize ayırmayı da ihmal etmemelisiniz.

Birçoğumuzun korkulu rüyası grip kış aylarında çoğumuzu etkisi altına almaktadır. Yapılan yanlışlardan en dikkat çekeni evde önceden kalma ilaçların bilinçsizce tüketilmesidir. Hastalık evresinde kesinlikle uzman hekimlere danışarak ilaç tedavisi almanız, vücut sağlığınız için oldukça önem arz etmektedir. Size hastalanmadan önce tavsiyemiz kesinlikle antioksidan içeren besinler tüketmeniz olacaktır. Önemli bir uyarımızda sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Soğan, sarımsak, brokoli, domates ve turunçgiller antioksidan bakımından oldukça zengindir bunları tüketmeniz bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.