Soğuk Hava İphone’u Etkiliyor!

Kış mevsimi insanlar tarafından pek hoş karşılanmaz. Peki sadece insanlar mı? Hayır. Kullandığınız teknolojik ürünlerde bu durumdan oldukça etkileniyorlar. Nasıl mı?

İşte soğuk havanın İphone’a etkileri:

Boşuna akıllı telefon denmiyor ona. Apple’ın meşhur telefonu İphone’da bu havalardan aslında oldukça etkileniyor. Hava sıcaklığı donma noktasına geldiğinde İphone’larda sorunlar yaşanmaya başlanıyor. O anlarda şarjı çabuk tükeniyor, telefon kendi kendine kapanıyor ve ekrana müdahale edemiyorsunuz.

Apple, kendi internet sitesinde de bu duruma açıklık getirdi. “Düşük ya da yüksek ısı telefonun şarjının çabuk bitmesine yol açıyor ve telefon normalden farklı çalışıyor” şeklinde belirtildi. Tavsiye edilen sıcaklık dereceleri ise 32 ve 95 Fahrenhayt.

İphone’uz eğer 32 derecenin altına düşerse telefonu sıcak bir ortamda bulundurmak gerekiyor.

Bu durumla ilgili ilginç bir test uygulaması dahi yapıldı. İki iphone telefon, açıklanan derecelerin altında bir yere bırakıldı. Biri 1 saat sonra alındı ve telefonun şarjının %86 tükendiği, diğer telefon yarım saat sonra alındığına ise şarjının %99 oranında tükendiği gözlemlendi.

Soğuk havalarda yapılacak şey ise telefonunuzu kap içerisinde kullanmak ya da vücut ısınızı alabilmesi için vücudunuza yakın tutulması gerekiyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.