Skydrive’a Rakip Google’dan Geldi : Google Drive

Skydrive bildiğimiz gibi Microsoft tarafından sunulan Windows Live ve Hotmail hesabı olan her kullanıcıya ücretsiz 25 gb depolama alanı atadığı bir servis.Çok yarayışlı bu buluttaki alan fotoğraflarınızdan müziklerinize , önemli belgelerinizden videolarınıza her türlü dosyanızı hızlı ve güvenli saklayabileceğiniz bir bulut sürücü.Ayrıca bu hizmet arkadaşlarınızla her türlü içeriği paylaşmanıza da izin veriyor.

Google da boş durmadı ve buna rakip olarak Google Drive’ı çıkardı.Ancak bu sürücü sadece 5 gb alan sunuyor.Skydrive yanından oldukça az bir alan olan bu bulut alan Google güvencesiyle bilgilerinizi koruyacak.

24 Nisan’da herkese açılması beklenen sürücü tüm işletim sistemleri platformlarından ulaşılabilecek.

Tabii ki konu Google olunca güvenlik sorularını da beraberinde getiriyor.Bakalım Google’ın güvenlik ve kullanım şartları ne olacak ? Bilgilerimizi sadece koruyacak mı yoksa onları Chrome sık kullanılanlar sitelerinde olduğu gibi reklam ve istatistiklerine alet mi edecek ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.