Şirketiniz İçin Müşterinize Toplu SMS Göndermenin Avantajları

Pazarlamada en etkin stratejileri uygulamak istiyorsanız öncelikle analizleri, verileri, istatistikleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu sayede en etkin pazarlama araçlarını keşfedebilir ve dolayısıyla pazarlama stratejinizi de bu yönde revize edebilirsiniz. Bu noktada ele alacağımız pazarlama yöntemi ise SMS gönderimi olacak. Bazı çevrelerde toplu SMS gönderimi ile başarı elde edilemeyeceği düşünülse de analizler bunun tam tersini ortaya koyuyor.

En Hızlı Pazarlama Araçlarından Biri SMS’tir!

Yapılan incelemelerde gönderilen SMS’lerin % 90 gibi yüksek bir oranının ilk 3 dakika içerisinde okunduğu anlaşıldı. Yani markaların SMS ile gönderdikleri bilgiler sadece dakikalar içerisinde müşterilere yahut potansiyel müşterilere ulaşıyor. Dolayısıyla en hızlı pazarlama araçlarından biri de günümüzde halen SMS gönderimi oluyor. Markalar kampanyalarını bu yolla duyurabilir, yeni ürün ya da hizmet tanıtımlarını yapabilir. Bunun yanı sıra marka bilinirliğini artırmanın da en hızlı yollarından birinin SMS gönderimi olduğunu unutmamak gerekiyor.

SMS ile Pazarlama Raporlanabilir!

Toplu SMS gönderiminin sağladığı avantajlar arasında en çok ön plana çıkanlardan biri de raporlanabilir olmasıdır. Kaç adet SMS gönderimi yapıldığı, kaçının okunduğu, kaçının okunmadan silindiği, kaçına geri dönüş olduğu gibi son derece önemli olan verileri elde edebilirsiniz. Elbette tüm markalar için bu analizler ve veriler çok büyük bir önem taşıyor. Uygulanan pazarlama stratejisinin başarısına dair fikir edinmeye olanak tanıyor. Yani SMS raporlanabilir pazarlama araçlarından biridir.

Geniş Kitlelere Ulaşmayı Sağlar!

SMS ile pazarlamanın sağladığı avantajlardan biri de son derece geniş kitlelere kolaylıkla ulaşmayı sağlamasıdır. Günümüzde mobil kullanıcı sayısı azımsanmayacak kadar fazla ve gönderilen SMS’ler de direkt olarak kullanıcının gelen kutusuna ulaşıyor. Haliyle tek bir SMS ile geniş kitlelere ulaşmak, potansiyel müşteriyi reel müşteriye dönüştürmek de mümkün hale geliyor.

SMS Gönderimi Son Derece Ekonomiktir!

Diğer pazarlama yöntemleri ile kıyaslandığında toplu SMS gönderiminin ne denli ekonomik bir seçenek olduğunu daha net anlayabilirsiniz. Düşük bir bütçe ayırmak bu pazarlama yönteminin sağladığı avantajların tümünden istifade etmek için yeteri olabiliyor. Eğer bu avantajları markanıza kazandırmak istiyorsanız öncelikle SmartMessage internet sitesini ziyaret edin. Hem konuya dair daha detaylı bilgi alın, hem de fiyatları gözden geçirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.