Silsile (Film Eleştirisi)

Öncelikle filmin konusundan biraz bahsetmek gerekirse;

Bir yaz akşamında Ece, Amerika’dan yeni dönen Cenk ile birlikte onun evinin yolunu tutarlar. O gece eski aşk tekrardan ortaya çıkar. Ece aynı zamanda Cenk’in yakın arkadaşı ile birliktedir. Ece ve Cenk o gece evde yalnız olmadıklarını fark ederler. Bir hırsızlık olayı yaşanır ve işlenen bir suç da peşinden gelir. Olaya Ece’nin sevgilisi Faruk da dahil olunca olaylar silsilesi yaşanmaya başlar.

Film, beklentimin üstünde çıktı. Senaryo olarak etkili ve izleyiciyi çeken bir iş olmuş. Genel olarak 3 kişi üzerinden ilerliyor.(Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli) İzlemeyi planlayanlar hiç düşünmeden gidip filmi izlesinler. O zaman bana hak vereceksiniz.

Film genel olarak Karaköy’de çekilmiş.  Onun dışında Taksim ve Kumkapı gibi mekanları da görüyoruz. Filmin ilginç bir tarafı ise tek bir gece de geçmesi. Tek bir günü 2 saate sığdırırken seyirciyi her sahnede sonra ne olacak diye merak ettiriyor.

Ben açıkçası Twitter üzerinden paylaşılan twitler üzerine filmi çok merak ettim ve izledim.

Eser Yenenler, filmle ilgili şu tweet’i paylaşmıştı: Silsile uzun zamandır izlediğim en iyi Türk filmi… Senaryo,oyunculuklar,kurgu müzikler şahane.. Allah aşkına izleyin.. Daha çok yapılsın:)

E merak etmemek elde mi? Bu kadar güzel olan ne olabilir diye düşündüm ve izledim. Siz de izlerken beklenti düşüklüğüyle izlediğiniz bir Türk filmi değil de bambaşka bir film olduğunu göreceksiniz.

İyi seyirler…

1 Yorum

  1. asli tandogan Cevapla

    TARDU FLORDUN!NNNN!tek gecerimmm.millet her ne kadar kiskancligindan olse de,bu adami yillardir cekemese de. yigidin hakki yigide.Tardu Flordun resmen tek basina sirtlmis filmi.Orkestra sefi gibi.sinemada bile canlaniyor resmen adam ve gulmeleri ve durmalari gereken zamani adam resmen perdeden yo-ne-ti-yorr! cok efsane ya:((kiskandim!buyuksun Tardu usta…cok baska bir saygi duyuyorum sana.sinemadada tiyatrodada efsanesin.dizileri sallamiyosun pek onu biliyoruz zaten bosver bizde oyle:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.