Silinen Dosyaları Geri Getirme Programları

Dosyalarınız ya da resimleriniz istenmeyen bir sebep yüzünden silinebilir. Ya da kendi isteğinizle önceden sildiğiniz bir dosyayı ve ya resmi geri getirmek isteyebilirsiniz. Peki, bu silinen dosya ya da resimleri geri getirmek mümkün mü? Elbette mümkün. Sizlere bu kurtarma işlemini yapabileceğiniz birkaç program önerisi sunuyoruz.

Recuva

Herkesin bilgisayarında olmalı dediğimiz bir program. Recuva ile farkında olmadan sildiğiniz dosyaları kurtarabilirsiniz. Mp3 çaların içindeki şarkıları kurtarabilir, fotoğraf makinenizin belleğindeki verileri geri getirebilirsiniz. Bunları yaparken bir ücret ödemiyorsunuz. Formatta silinen dosyaları da kurtarabileceğiniz en iyi programlardan biridir.

Recover My Files

Bu tarz programların içinde en iyilerin başında gelenlerden biri de Recover My Files. Ücreti 175 TL olsa da işini çok iyi yapıyor.

Data Card Recovery

Telefonlarınızın hafızasından ve ya SD, MicroSD, SDHC ve CF kartlarındaki bozulup silinen verileri kurtarabilirsiniz. Bunların yanı sıra usb bellek içinde olan kurtarma işlemini de gerçekleştiriyor.

DiskDigger

Silinen medya verilerini kurtarmaya yarayan bir program olan DiskDigger, silinmiş resim, müzik ve video tarzı dosyaları geri getirebilmenize yarayan en iyi program.

Auslogics File Recovery

Sistemde oluşan hatalar, virüs bulaşması ve kişinin yanlışlıkla sildiği verileri geri getirmek için kullanılan kolay ama iyi sonuç veren bir dosya kurtarma programıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.