Sihirbazlık Okulunda Bir Türk Film Yorumları

Hangimiz Harry Potter’sız bir çocukluk geçirdi ki? Kimisi kitap serilerini deli gibi okurken, kimisi de filmin çıkmasını sabırsızlıkla beklerdi. Yani gerçek şu ki yaşlısı genci, bir şekilde bu gözlüklü çocuktan haberdar oldu. Bu yüzden bir parodi filmi çekilecekse Harry Potter elbette çok akıllıca bir seçim olurdu. Ama senaryo, oyunculuk ve mizah doğru kullanılırsa…

Herkesin aşina olduğu Harry Potter’dan sonra, şimdi de tanıyanların olduğu kadar büyük bir kesimin de tanımadığı bir ismi konuşalım. Filmin başrol oyuncusu Barbaros Dikmen. Sosyal medyayı iyi kullanan, özellikle Vine izlemeyi seven biriyseniz kendisiyle tanışma olasılığınız oldukça yüksek. Vine Fenomeni olarak nitelendirilen Barbaros Dikmen, daha önce Ali Kundilli filmi ile karşımıza çıkan Cem Gelinoğlu gibi 7 saniyenin dışına çıkarak ilk filmi Sihirbazlık Okulunda Bir Türk ile oyunculuğa adım atmış oldu.

Filmin senaryosunu Barbaros Dikmen’in kardeşi Erdi Dikmen yazdı. Kendisi abisi kadar olmasa da Vine’da iyi bir takipçi kitlesine sahip biri. Filmin yan rollerinde ise Vine fenomenlerinin büyük çoğunluğu yer alıyor. Aykut Elmas, Halil Söyletmez ve Halil İbrahim Göker bu isimlerden bazıları.

Parodi filmler, ülkemizde çok fazla olmasa da yabancı yapımlarda sıkça gördüğümüz bir uygulama. Halka, Paranormal Activity ve Çığlık filmlerinin komedilerinin yapıldığını düşünürsek, genelde korku ögesini mizaha dönüştürmek tercih edilmiş. Sihirbazlık Okulunda Bir Türk’ü değerlendirecek olursak; ilk senaryo deneyimi, ilk uzun metraj oyunculuklar, parodi hikaye…  Yani fragmanı izleyip sakın büyük beklentiler içerisine girmeyin. Çünkü filmin en komik sahneleri onlardan ibaret. Gerisi bel altı espriler ve küfürden başka bir şey değil!

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.