Sihirbazlar Çetesi Film İnceleme ve Yorumları

Bugün film önerimizde 2013 Fransa yapımı, Sihirbazlar Çetesi filmi var. Film gerek kadrosunda ki usta isimler, gerek iyi işlerin yönetmeni olan Louis Leterrier(Titanların Öfkesi-Titanların Savaşı-Taşıyıcı-İncredible Hulk) ile ön plana çıkıyor. Başrollerinde Morgen Freeman (Thaddeus Bradley), Michael Caine ( Arthur Tresiler ), Mark Ruffalo (Dylan Rhode), Mélanie Laurent( Alma Dray) Jesse Eisenberg ,Woody Harrelson, Isla Fisher paylaşıyor. Filmin incelemesini yapmadan önce konuyu kısaca hatırlatalım. Dört yetenekli sihirbaz sadece dünyanın en iyi sihirbazlarının davet edildiği Göz adı verilen gruba dahil olmak için verilen görevleri eksiksiz yapmaya çalışırlar. Bu gösteriler esnasında bir bankaya soyarlar. Haklarında herhangi bir delil yoktur. Zira onları suçlamak sihire inanmak demektir. Dedektif Dylan Rhode sihirbazların peşine düşer. Kendisine, Ajan Alma Dray yardım etmektedir. Sihirbazların maskelerini düşürmek isteyen Thaddeus Bradley ve Sihirbazların Finansörü olan Arthur Tresiler rolü, usta aktörler Michael Caine ve Morgen Freeman’a düşmüş.

Sihirbazlar Çetesi filmi polisiye tarzında. Sihirbazlık, sahtekârlık ve soygunun harmanlandığı biraz sihir biraz aksiyonun yer aldığı bir yapım. Kurgunun hızlı bir ritimle ilerlediği filmin en iyi oyunculuk performansı, Mark Ruffalo’ya ait. Oyuncu, sihir dünyasını mantıkla kavramaya çalışıp, ters köşeye yatan kızgın ama hırslı dedektif rolünün hakkını vermiş. Soysuzlar Çetesinden tanıdığımız Mélanie Laurent için aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz

ajan rolü zorlama duruyor. Açıkçası rol filme herhangi bir şey katmıyor. Sihirbazlar Çetesi finale kadar iyi bir tempoyla götürüyor. Dozunda ki aksiyonla ilgiyi kaybettirmiyor. Ancak final sahnesinde uyumsuzluk ve yavanlık var. Ayrıca kurguda boşluk hissi uyandırıyor.

Son tahlilde Sihirbazlar Çetesi bazı aksamalarına rağmen rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir film.Bu 115 dakikalık eğlenceyi kaçırmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.