Sigarayı Bıraktıran Film “Bırakmak İstiyorum”

Günde belki bir iki adet içiyorsunuz yada bir iki paket! Evet sigaradan bahsediyorum. Bu kötü alışkanlıktan kurtulmak istemez misiniz? Hem de sinemaya giderek.

Bırakmak İstiyorum filmi sigara bağımlılarına sigarayı bıraktırmayı hedefliyor. Terapist Emre Üstünuçar’ın 10 senelik deneyimleri sayesinde bağımlılar sigarayı bırakabilecekler. Emre Üstünuçar, sigaranın içindeki Nikotin’in bağımlılık yaptığını ve 3 gün boyunca tüketilmezse bu bağımlılığının biteceğini söylüyor. Sigaranın istenildiği zaman bırakabilineceği ama sırf stresi azalttığı ve zevk verdiği için sigarayı tüketenlerin bu bağımlılıktan kurtulmalarının daha zor olduğunu belirtiyor.

Film, eğlendirerek, korkutmadan ve sıkmadan bağımlılara sigarayı kafalarında bitirebileceklerini gösteriyor. Sigara paketlerinin üzerindeki Sigara İçmek öldürür gibi yazılara yer vermeden sigarayı bıraktırıyor. Sigarayı neden içmemeliyiz yerine sigarayı nasıl bırakabiliriz onu anlatıyor. Yani film daha çok sigaraya başlamamak için değil başlayıp bırakamayanların filmi.

Bırakmak İstiyorum filmi, Emre Üstünuçar’ın 6 saatlik bir terapisinin 90 dakikalık versiyonu gibi düşünülebilir. Filmin yaratıcısı Terapist Emre Üstünuçar’da senelerce sigara tüketen bir bağımlıymış. Katıldığı bir seminerden sonra bu bağımlılığından kurtulmuş. Dünyaca tanınan Easyway-Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu yönteminin geliştiricisi Allen Carr’ın tekniklerinden esinlenerek, 10 senedir bu yöntemi Türkiye’ye uyarlamaya çalışıyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.