Şifrelerinizi Artık Unutmayacaksınız

Gün içerisinde onlarca sitede hesap açıyoruz ve buradaki sitelerde genellikle güvenlik için farklı farklı şifreler kullanıyoruz ve bu şifreleri çoğu zaman unutabiliyoruz üstelik sadece web sitelerine değil oluşturmuş olduğumuz dosyalara dökümanlarada şifreleme yaptığımızı düşünürsek aklımızda tutmamız gereken onlarca şifre oluşuyor. Diyebilirsiniz ben hepsine aynı şifreyi veriyorum, bu yöntemle şifreleri akılda tutması kolay ama şifre düşmanlarına da çok güzel bir av oluşturmakta. Bir hesap ele geçirildiğinde tüm hesaplar tehlikede demektir bu yöntemde.

Farklı farklı şifreler kullanmak 5-6 çeşit şifreyle tüm hesaplarımızı ele geçirmelerini engellemiş oluyoruz. Bu şifreleri hatırlamak veya güvenli bir yerde toplamak ve erişilebilir kılmak için bir yazılımdan destek almamız gerekiyor.

“Free Password Manager”  adlı bir yazılımdan destek alabiliriz. Bu yazılım Windows XP,Vista ve 7’de çalışıyor. Bu yazılımı bilgisayarımıza  indirebiliyoruz. Bu yazılım kullandığınız bütün şifreleri güvenli bir ortamda şifre olarak kaydediyor. İhtiyaçlarımız doğrultusunda programa istediğimiz kadar bilgi girebiliyoruz, veri klasörlerini düzenleyebiliyoruz. Bununla birlikte yazılımın bir güzel yanıda yazılımı USB bellek üzerinde de çalıştırabiliyoruz. Yani bütün şifreleri bellek içinde taşıma şansına sahibiz. Ve güvenlide bir yazılım güvenlik için kullanıldığından çok güvenli olması gerekiyor. Free Password Manager ı kullanmanızı tavsiye ediyorum ; şifrelerini unutanların için veya çok kullanmadıkları şifreleri hatırlamak saklamak için muazzam bir yazılım.

 

İndirmek için alttaki linke tıklamanız yeterli:

Free Password Manager İndir

1 Yorum

  1. 2008pnr Cevapla

    yazıyı paylaşmanıza çok sevindim. bende birçok insan gibi şifre unutma mağduruyum. .bu proğramı kullanmak çok işime yaradı. . . şimdi uutmamam gereken tek bir şifrem var 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.