Siccin Film Yorumları

Son günlerde yerli sinemasına baktığımızda oldukça fazla korku filminin birer birer vizyona girdiğini görüyoruz. Özellikle ülkemizin korku filmlerine izleyicilerin bakış açısı hiç değişmezken böyle girişimlerde bulunmak yönetmenler için cesaret işi sayılabilir.

Ve işte yine bir korku filmi vizyon da ve konusu cinler. Daha önce Musallat filmi ile karşımıza çıkan Alper Mestçi’nin son filmi Siccin. Mestçi, diğer filmlerde olduğu gibi cinler, büyüler gibi unsurları korkutma öğesi olarak kullanmış. Sadece ötekilerden farkı büyü üzerinde fazla durması olmuş. Bu tarz filmlerde asıl hikayeye odaklanılır ve seyirci büyünün nasıl yapıldığı ile ilgili pek de bir şey gözlemleyemez. Bu filmde bu işin en başından sonuna kadar nasıl yapıldığı da gösteriliyor.

Yönetmenin filmin sesleri ile izleyici germek istemesi de oldukça başarılı olmuş. Özellikle ezan sesi çok iyi yerde çok başarılı kullanılmış. Tabi bu kadar olumlu şeyin arasında problemlerde yok değil. Özellikle filmin finali iyi bir korku filmin izleyicisi için pek de tatmin edici değil. Yani tahmin edilir bir son olmasının dışında filmin finaline daha çok dakika varken tahmin edilebilmesi ayrı bir sorun.

Filmin oyuncularını değerlendirmek gerekirse orada bir sıkıntı yok. Gayet başarılı ve inandırıcılar. Özellikle kör rolünü oynayan küçük kız herkesten iyi performans sergiliyor. Kısaca Siccin, ülkemizin korku filmlerini yeterli bulanlar ve cinler, büyüler gibi unsurlardan etkilenenler için oldukça başarılı bir film.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.