Şevkat Yerimdar 2 Film Yorumları

Son dönemde arka arkaya birçok komedi filmi vizyona girdi. En yenilerinden biri de “Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok” oluyor. Şevkat Yerimdar, birçoğunuzun bileceği gibi ilk olarak internet üzerinden yayınlanan videolar ile ünlenmiş daha sonra üzerine film yapılmış bir karakter. Ancak Şevkat tiplemesi biraz geç keşfedildi diyebiliriz. Filmin DVD’si çıktıktan ve televizyon kanallarında yayınlandıktan sonra en çok izlenen filmlerden biri oldu. Gişede beklentiyi karşılamasa da daha sonra büyük izleyici kitlesini buldu diyebiliriz. Hal böyle olacak ki filmin 2. sini çekmeyi ihmal etmemişler ve aslında bir devam filmi olarak Şevkat’in yeni maceralarını izlemeye başlıyoruz.

Şevkat için Recep İvedik’in daha yakışıklı ve daha akıllı versiyonu diyebiliriz. Onu Ankara şivesiyle ve fanatik Beşiktaş sevdasıyla benimsemeyi başardık. Kabalıkları ise daha çok “kıro” olarak tabir edebileceğimiz düzeyde. Bu filmde Şevkat’in ilk filmde yarım kalan aşk hikayesine odaklanıyoruz. Evlilik planları yapan başkahramanımız Ankara’ya dedesinin evini satmak için gidiyor ve olaylar başlıyor.

Filmin argo ve küfür seviyesini değerlendirecek olursak; yerine göre ve rahatsız etmeyen şekilde çok az kullanılmış. Özellikle Şevkat’i özleyenler bu filmle hasret giderebilirler. Çünkü karaktere hayat veren Özgürcan Çevik yine tüm doğallığını ortaya koyarak döktürüyor. Özetle ilkinden çok farklı bir hikayesi bulunmayan ancak izlerken keyif veren, abartılı tipleme filmlerinden uzak, sade, komik ve eğlenceli bir film sizleri bekliyor.

İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.