Sevimli Tehlikeli Film Yorumları

Sevimli Tehlikeli, Özcan Deniz’in 4. Yönetmenlik deneyimi olan, Evim Sensin, Su ve Ateş filmlerindeki türden uzak, fantastik bir film. Anlatmak istediklerini masalsı bir hikaye ile yansıtmayı tercih eden Özcan Deniz, maalesef bu filmle sınıfta kalıyor…

Filmde Zarok ile Zeliş’in fantastik aşkı anlatılıyor. Rapunzel, Beyaz Atlı Prens ve Kül Kedisi gibi masalların birçoğunu bir arada gördüğümüz filmin genel konusu şöyle:

Zeliş, Edirne’de bir köyde yoksul bir aile tarafından dünyaya gelir. Annesi tarlada çalıştığı bir gün onu beşiğe bırakır. Geri döndüğünde Zeliş’in kaçırıldığını görür. Bebek, Zarok isminde bir çocuk tarafından kaçırılmıştır. Zarok, sadece babası zannettiği bir kişinin istediklerine itaat eden bir çocuktur. Daha sonra öğrenir ki babası zannettiği kişi, öz babasını öldürmüştür ve bebeği de alıp kaçmıştır. Böylece Zeliş, İstanbul’da zengin bir aileye dahil olurken, Zarok ise büyüyüp hırsız olur. Bir şekilde Zarok’un yolu bu aile ile kesişir ve tüm gerçekleri öğrenerek macerayı başlatmış olur.

Başrollerinde Şükrü Özyıldız ve Ayça Ayşin Turan’ın yer aldığı Sevimli Tehlikeli, romantik komedi hikayesinin dışında içerisinde toplumsal göndermeleri de barındırıyor. Ama senaryo olarak zayıf olan filmde hiçbir merak duygusu hissedilemiyor. Aksiyon ve fantastik sahnelerinin bol olması ile kurtarılmaya çalışılan film, göz boyamaktan öteye gidemiyor. Geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Bana Masal Anlatma filminde de yer alan masal kahramanı karakterinden sonra, Sevimli Tehlike’nin de benzer bir hikaye ile vizyona girmesi, fantastik türlerini yerli filmlerimizde daha çok göreceğimizi gösteriyor.

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.