Sevgiliye Yılbaşı Hediyesi

Sevgililer Günü, sevgilinin doğum günü, yılbaşı derken insanların yıl içinde asgari üç-dört kere ‘sevgilime ne alsam? diye düşünmek durumunda kaldıklarını söyleyebiliriz. Bir de ilk buluşma günü, ilk el ele tutuşma günü, ilk yemeğe çıkma günü gibi günlerin kutlanmasını gerekli bulan sevgili modelleri olduğu söyleniyor ki bu durumda sayı sekiz-ona kadar çıkıyor da olabilir. Yılbaşına 1 ay kadar bir zamanın kaldığı şu günlerde gündemde olan konu ise sevgiliye yılbaşı hediyesi olarak ne alınacağı. Çağımız gerçekten tüketim çağı ve bu günlerde her yerde, hepsi de ‘en ilginç hediye’ olduğu iddiasında olan birçok hediyelik eşyanın pazarlanmakta olduğunu göreceksiniz. Hediye almak da, vermek de güzeldir, keyiflidir ve gereklidir ama bize sorarsanız ‘değişik hediye, orijinal hediye’ fikriyle kendinize çok da eziyet etmeyin.

Kazaklar, atkı/bere/eldiven takımlar, kravatlar, takılar, telefon kılıfları, günlükler, kozmetik malzemeleri, bir el beceriniz varsa el yapımı bir ürün, odasına asabileceği bir dekoratif ayna, çantalar, çakmaklar, tespih taşımayı seven erkeklere verebilecek isimli tespihler, kalp şeklindeki ürünler, kalemlikler; bunların herhangi biri sevgiliye yılbaşı hediyesi olarak alınabilir. Özel olarak hazırlanmış DVD veya CD’ler, isterseniz internette de yayınlayabileceğiniz video kayıtları, içinde yılın her günü için ayrı bir sevgi ve bağlılık mesajının bulunduğu dekoratif kavanozlar, içine konulan sıvıyı uzun süre soğuk tutan kupalar, sevgilinizin odasının duvarı için şık bir dekoratif duvar rafı, bayan çantaları için ruj şeklinde kalemler ve alt kısmına özel yazılar yazdırılabilen Oskar heykelleri de sevgiliye hediye alternatifi olarak düşünülebilir. Özel bir fotoğraf albümü hazırlayabilir, özel bir yastık diktirebilirsiniz.

Ve son olarak; bu günlerde sıradan hediyelerin kimseyi mutlu etmediğini, en orijinal hediye çeşitlerinin size gösterilen adreste olduğunu iddia eden sayısız yazı göreceksiniz; bir göz atın ama çok fazla etki altında kalmayın. Zaten birçok yerde bu ‘son derecede orijinal, en orijinal’ hediyelerin aslında o kadar da orijinal olmadığını veya size/sevgilinize uygun seçimler olmadığını fark edeceksiniz. Sevgiliye yılbaşı hediyesi için ayırabileceğiniz bütçeyi ayırın, ne alabileceğinizi düşünmek için biraz kafa yorun, mağazalarda veya e-ticaret sitelerinde turlayın ama bu durumun size hayatın en önemli sorunlarından biriymiş gibi algılatılmasına izin vermeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.