Sevgilin seni sevmiyor mu?

Kadınlar için erkekleri anlamak çok zor. Erkekler için de kadınları anlamak çok zor. Üzülmeyin erkek arkadaşını anlamayan tek kız siz değilsiniz. Sadece sizin erkek arkadaşınız ketum, sessiz ya da soğuk değil. Bütün erkekler genellikle aynı yapıya sahip. Tıpkı tüm kızların ilgiye olan açlığı gibi.. Kadınlar her zaman ilgi ister. Kadınlar konuşmak ister!

Sizin de diğer kadınlar gibi mutlu bir ilişki yaşama anlayışınız var. Hayat kısa diye ne varsa yaşamak, güzel ne varsa söylemek ve paylaşmak için can atıyorsunuz. Sizin içiniz ne kadar pır pır ediyorsa sevgiliniz de o kadar içine kapanık. Hatta bu tavrıyla bazen sizinle mutsuz olduğunu düşünüyorsunuz.

Tipik kadın sorularınız da karşılıksız kalıyor, ne zaman ‘beni seviyor musun’ deseniz, ağzından tek kelime alamıyorsunuz. Bu içine kapanık halleri yalnız siz yaşamıyorsunuz, bundan emin olun!

Sizin gibi onun da içi içini yiyor olmasına rağmen niye konuşmadığınıza dair bir fikriniz yok!

Erkeklerin anlaşılmaz taraflarından biri daha…

Böyle durumlarda üstüne gidip sorunun ne olduğunda ısrar etmenin faydası yok. Çünkü muhtemelen size açılma ihtimali düşük. Hatta biraz daha zorlarsanız kızabilir bile. Böyle durumlarda minik numaralarla ağzından laf almak en iyi yöntem.

Zaman geçse de ve her ne kadar modern zamanların birer ürünü olsak da tatlı dil hala yılanı deliğinden çıkarıyor. Ona belli etmeden küçük oyunlarla ağzından laf alabilir ve kadınsı hislerinizi kullanarak hassas noktayı bulabilirsiniz.

Küçük bir sır daha: Asla sorunun ne olduğunu yüzüne vurmayın çünkü muhtemelen reddedip size sinirlenebilir. İncelik de zaten burada, sorunu bulduktan sonra ona hissettirmeden ‘sihirli çubuğunuzla’ halletmek…

Geçen haftadan beri sevgilinizde bir tuhaflık var ama anlam veremiyorsunuz. Sanki sizinle ilgili bir şeye kırgın ama her sorduğunuzda ‘bir şey yok’ deyip geçiştiriyor. Ama hareketleri, size olan tutumundaki umursamazlıktan bir sorun olduğunu görebiliyorsunuz.

Düşünüp taşındınız ama sizin hafızanızda bu somurtkanlığa denk düşen b,ir olay yok, yani şimdilik… Erkekler bir sorun olduğunu saklama konusunda ne kadar başarılıysa kadınlar da altıncı hisleriyle bu sorunu algılama konusunda o kadar iddialıdır.

İşte, iki cins arasındaki farkın doruğa çıktığı bir nokta daha! Siz bir sorun olduğunda karşınıza alıp hemen çözme taraftarıysanız sevgiliniz de o kadar kaçma taraftarı. Bu bir kıskançlık mevzuu olabilir, bir yerde sizin bir sözünüze içerlemiş ya da yaptığınız bir hareketi aklına takmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.