Seni Seviyorum Adamım Film Yorumları

Peri Masalı ve Meleklerin Mucizesi filmlerinin yönetmeni Biray Dalkıran’ın 3. filmi Seni Seviyorum Adamım, bugün vizyona giren yeni filmlerden biri. Yönetmen hep romantik türdeki filmler ile kariyerine devam ediyor. Ama ilk iki filmin başarısızlığına bakacak olursak Seni Seviyorum Adamım birkaç adım önde sayılabilir.

Başrollerinde Gizem Karaca ve Barış Kılıç yer aldığı film, Berk ile Ezel’in aşkını anlatıyor. Berk, 30 yaşlarında, iyi bir müzik yapımcısıyken yaşadığı bazı durumlardan dolayı işini bırakıp Kıbrıs’a yerleşen bir adam. 10 senedir Kıbrıs’ta yaşayan Berk, kendine meslek olarak balıkçılığı seçmiş biri. Bu sene zarfı içinde biraz içine kapanarak komşusuyla bile yakınlık kurmuyor. Berk her zaman olduğu gibi denize açıldığı bir gün kayalıklardan kendini denize atan bir kız görüyor. Onu kurtarmak için denize giriyor ve Ezel ile tanışmış oluyor. Ezel kendine geldiğinde Berk, çok şımarık ve konuşkan bir kız ile karşılaşıyor.

Filmin burada biraz abartı olarak nitelendirebileceğimiz kısımları göze çarpıyor. Mesela sadece işi ile yaşadığı sorunlardan dolayı Kıbrıs’a yerleşen Berk’in insanlarla ilişkisini kesmesi ve yabani bir karaktere bürünmesi biraz anlamsız geliyor. Ayrıca intihar eden bir kızın kendine geldikten sonra bu kadar ağzı laf yapması ve neşeli görünmesi o zaman neden intihar etti sorusunu akla getiriyor.

Bunların dışında filmin Kıbrıs’ta çekilmiş ve oranın güzel resmedilmiş olması en büyük avantajlardan biri. Ama hikayeye gelecek olursak ilk defa karşılaştığımız, yeni bir hikaye değil. Özellikle dram yönlerini yansıtmak için yine bir abartıya doğru gidince inandırıcılık da yok olup gidiyor. Yönetmen Biray Dalkıran bu abartıyı Peri Masalı filminde de yaparak aynı hataya düşmüştü.

Bilindiği gibi artık filmler vizyona girmeden içerisinde yer alan şarkılardan birini yayınlamak moda oldu. Seni Seviyorum Adamım’da kendisiyle aynı adı taşıyan şarkısını filmin başrolü Gizem Karaca’yı kullanarak kliplemişti. Bu yüzden birçok insanın şarkıya kulak aşinalığı var. İnsan filmde o şarkıya denk gelince daha bir hüzünlenip şarkıya eşlik edesi geliyor. (Şarkının videosu aşağıda.)

İyi seyirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.