Senden Bana Kalan Film Yorumları

Son yıllarda Kore filmlerini sıkça uyarlamaya başladığımız açıkça ortada. Evim Sensin, Sadece Sen filmlerine baktığımızda özellikle aşk filmlerini uyarlıyoruz. Cuma günü vizyona giren Senden Bana Kalan da o filmlerden biri. Başrollerinde Neslihan Atagül ve Ekin Koç’un yer aldığı film, Bir Milyonerin İlk Aşkı filmden uyarlandı.

Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini yaptığı film, orjinaline sadık kalınarak yeniden çekilmiş bir yapım. Senden Bana Kalan, 18 yaşında zengin bir genç olan Özgür’ün, mirası elde edebilmek için dedesinin vasiyetini kabul etmesiyle yaşadığı olayları anlatıyor. Miras için bir köy okuluna gidiyor ve oradaki yaşama uyum sağlamaya çalışıyor. Aynı zamanda orada Elif ile aşkı tadıyor.

Hikayede göze batan bir sıkıntı var. Özgür, genç, zengin ve haylaz bir çocuk. Ve miras için tam tersi bir insana dönüşümünü izliyoruz. Ama bu haylazlığını tamamen benimseyemeden Özgür çok hızlı bir değişim yaşıyor. Elif ile tanışıp ona aşık olması da bu hızlı geçişlerden biri. Eğer bu sıkıntıları göz ardı edebilirseniz filmin hikayesi sizi etkileyebilir.

Ekin Koç ve Neslihan Atagül, olduğundan küçük gösterdikleri için 18 yaşında olduklarına inanmakta zorluk çekmiyoruz. Film Çanakkale’de bir köyde çekildiği için görsel olarak da çok şirin ve naif bir resim ortaya çıkıyor.

Filmin müziklerini Yıldıray Gürgen yapsa da, Ayna’nın Ölünce Sevemezsem Seni şarkısı finale damgasını vuruyor. Kısaca Senden Bana Kalan, Kore yapımına sadık kalarak uyarlanan bir aşk filmi. İki başrol oyuncunun da hayran kitlesinin ne kadar güçlü olduğunu düşünürsek, filmin gişede iyi sonuçlar vereceğini tahmin ediyorum.

İyi seyirler…

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.