Sen Şarkılarını Söyle (Inside Llewyn Davis)

Ünlü yönetmen kardeşler Ethan ve Joel Coen’in yeni filmleri “Sen Şarkılarını Söyle” (Inside Llewyn Davis), 60 yıllarda geçiyor. Müzikal-Dram türündeki bu film, müzik için bir insanın nelere katlanabildiği ve yaşadığı tüm anlar beyazperdeye yansıyor. Filmin gerçeklik payı büyük. O dönemde yaşamış Dave Van Ronk’un hayatından esinlemeler oldukça fazla.

Llewyn, hayallerini gerçekleştirebilmek adına hiç tanımadığı insanların arabasına biner ve Chicago’ya doğru yola çıkar. Mola verdikleri sırada Llewyn tuvalete gider ve duvarda yazan soru, aslında onun çabaladığı şey için sorgulaması gereken önemli bir sorudur!

Filmin ana karakteri olan Llewyn’in başarısız olmasının sebeplerinden biri de partnerini yitirmiş olmasıdır. Bazen Llewyn’e yer yer kızabiliyor bazense yaşadıklarından kendimize pay biçebiliyoruz. Llewyn’i canlandıran Oscar Isaac, bu filmde çok iyi bir oyunculuk sergiliyor. Filmdeki şarkıları da kendisinin söylemesi performansını ikiye katlıyor. Oscar Isaac’ı tanımayanlar bu filmden sonra eminin onun diğer filmlerini de merak edip bakacaklardır.

Llewyn Davis’in yaşam öyküsü kısaca olumsuzluklar zinciri üzerine kurulu. Daha ne olabilir, başına daha ne gelebilir derken Llewyn hep yeni bir sorunla karşılaşıyor.

Sen Şarkılarını Söyle, geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarıştı. Justin Timberlake’de filmde keyifle izlenecek performanslar sergiliyor.

Sen Şarkılarını Söyle (Inside Llewyn Davis) filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.