Selçuk Aydemir’in İlk Kitabı: Mahalleden Arkadaşlar

Kardeş Payı, İşler Güçler, Düğün Dernek ve Çalgı Çengi gibi film ve dizilerin yönetmeni ve senaristi, yani kısaca bu başarılı projelerin her şeyi olan Selçuk Aydemir, bu defa bir kitap ile karşımıza çıkıyor.

Mahalleden Arkadaşlar…

Sayfa 6 yayınları aracılığı ile yayımlanan kitap, Selçuk Aydemir’in ilk kitabı. 90’lı yıllarda geçen bir hikayeyi konu alan Mahalleden Arkadaşlar kitabının geliri, Korunmaya Muhtaç Çocuklar’ın vakfı olan Koruncuk’a bağışlanıyor.

Kitapta 9 yaşındaki bir çocuğun para kazanmak için yaptıkları anlatılıyor. Bu çocuğun yaşadıkları bazen güldürüyor, bazen hüzünlendiriyor. Yani tam da özlediğimiz 90’lı yıllarda geçen sıcacık bir mahalle hikayesi anlatılıyor. O yıllara ait tüm güzellikleri barındıran hikaye, “film olsa ne güzel izletir” dedirtiyor. Bu da Selçuk Aydemir’in başarılı senarist kimliğini kitabına da yansıttığını gösteriyor.

Kitaptaki mahalle Küçükçekmece’de yer alıyor. Bu ufak mahallenin reisi olarak görülen İsmet’in, çetesine girebilmek için Selçuk’un 2 arkadaşı ile birlikte yeni bir çete kurması ve yaşanılan tüm komik olaylar okuyucuya keyif veriyor.

Kitap tanıtımından:

 “Hey gidi günler…” demek de, “Bak, bunu ben de hatırlıyorum,” demek de, “Ayy, bunu biz de yapmıştık!” demek de serbest.

Selçuk Aydemir kimdir?

İstanbul 1982 doğumlu olan Selçuk Aydemir, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği okudu. Televizyondaki kariyerine ilk olarak TRT 1’de yayınlanan Ramazan Güzeldir ile başlayan senarist-yönetmen, daha sonra Üsküdar’a Giderken dizisini yaptı ve şimdiki projelerinde yer alan kemik kadrosunu bu iki dizi sayesinde oluşturdu. (Ahmet Kural, Murat Cemcir, Şinasi Yurtsever, Sadi Celil Cengiz vb.) Selçuk Aydemir, aynı zamanda Leyla İle Mecnun dizisinin ve Bana Masal Anlatma filminin senaristi olan Burak Aksak ile kuzendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.